Kinomaniak: właścicielem okazał się...były zastępca szefa CBŚ na Warmię i Mazury!

Kinomaniak nie działa, natomiast stojącym za nim osobom postawiono zarzuty, które mogą doprowadzić do wyroków skazujących nawet na 8 lat więzienia. Co interesujące, całym tym nielegalnym procederem kierował...były zastępca szefa CBŚ na Warmię i Mazury.

Ukochany przez wielu internautów serwis Kinomaniak nie działa od 10 stycznia. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że doprowadziło do tego śledztwo prowadzone przez Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Olsztynie, które rozpoczęto po złożeniu w sierpniu 2012 roku przez pełnomocnika dystrybutorów filmowych zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa nielegalnego rozpowszechniania.

Ponadto okazało się, że mieliśmy tutaj raczej do czynienia ze zorganizowaną grupą przestępczą niż dorabiającym sobie informatykiem, ponieważ zatrzymanym czterem osobom (jedna z nich została aresztowana) postawiono nie tylko zarzut nielegalnego rozpowszechniania utworów audiowizualnych, ale również składania fałszywych zeznań oraz prania brudnych pieniędzy.

Zobacz również:

  • Lista najlepszych filmów i seriali Amazon Prime Video
  • Czy, jak i ile można zarobić na memach?

Kto za tym stał?

O ile z informacji przekazanych przez policję nie wynikało, kto stał za serwisem Kinomaniak, o tyle dzisiaj już to wiemy. Kinomaniak.tv założył wraz z synem 51-letni Ryszard B., pełniący przez wiele lat obowiązki zastępcy szefa CBŚ na Warmię i Mazury. Co ważne, zajmował się wówczas...zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

Okazało się więc, że prowadzący dochodzenie funkcjonariusze zatrzymali swojego byłego szefa.