"Kinowy" telefon od Fujitsu

Japoński koncern Fujitsu zaprezentował nowy model telefonu komórkowego z panoramicznym wyświetlaczem oraz wbudowanym cyfrowym tunerem telewizyjnym. Model F904i wyróżnia się wyjątkowo dużym - jak na "komórkę" - ekranem, którego przekątna mierzy 3,1".

Przedstawiciele Fujitsu twierdzą, że to największy panoramiczny (16:9) ekran wbudowany kiedykolwiek do telefonu komórkowego i że urządzenie to świetnie doskonale nadaje się do oglądania filmów czy programu telewizyjnego. Co ważne, ekran można obracać - dzięki temu znacznie wygodniejsze jest oglądanie filmów. Jeśli w czasie "projekcji" ktoś zadzwoni do użytkownika, na wyświetlaczu pojawi się alert, zaś obraz zostanie przeskalowany - tak, by obok filmu znalazło się miejsce na informacje o połączeniu lub wiadomość tekstową (użytkownik może na nią odpisać, nie przerywając oglądania).

Fujitsu F904i

Fujitsu F904i

Model F904i wyposażony jest także w przeglądarkę internetową, odtwarzacz audio, wbudowany cyfrowy aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 3 megapikseli oraz moduł GPS (dzięki któremu możliwe jest korzystanie z nawigacji satelitarnej

Urządzenie mierzy 108 x 50 x 22 mm i waży ok. 138 g. Z informacji dostarczonych przez producenta wynika, że wbudowana bateria wystarcza na ok. 190 minut rozmowy i do 550 godzin pozostawiania w stanie czuwania. Ceny telefonu na razie nie podano.


Zobacz również