Kinza - daj szansę nowej przeglądarce!

Czy irytują Cię czasem problemy, jakie przytrafiają najpopularniejszym przeglądarkom na rynku? A może po prostu chcesz spróbować czegoś nowego i świeżego? Nasza propozycja to Kinza. A dlaczego?

Kinza to bazowana na silniku Chromium, japońska przeglądarka internetowa, która została wyposażona w takie elementy, jakich brakowało twórcom oraz samym użytkownikom w Google Chrome. Domyślnym silnikiem wyszukiwania jest DuckDuckGo, można korzystać także z Google oraz Bing. W przeglądarkę wbudowano czytnik RSS wraz z możliwością łatwego dodawania wszystkich witryn mających kanał RSS. Interfejs jest podobny jak w przeglądarce Google Chrome, dzięki czemu użytkownikom Chrome łatwo będzie się do niej przyzwyczaić.

Kinza - daj szansę nowej przeglądarce!

Przeglądarka Kinza oferuje możliwość przeglądania stron w trybie incognito, dzięki czemu nie powinny pozostać żadne ślady aktywności użytkownika w internecie. Zarówno w trybie standardowym, jak i prywatnym, witryny ładują się bardzo szybko. Uwaga - przeglądarka posiada domyślnie włączoną wtyczkę flash i nie pyta o możliwość jej aktywacji. A jak wiemy, flash jest zwykle bardzo dziurawy, więc dobrze wyłączyć to w opcjach. Jeśli chodzi o wtyczki i rozszerzenia, Kinza powinna bezproblemowo obsługiwać wszystkie dostępne w Chrome Store i pisane pod przeglądarkę Google'a, można więc w łatwy sposób spersonalizować ją pod swoje potrzeby.

W edycji oznaczonej numerem 5.00 zaktualizowano silnik oraz poprawiono wizualnie zakładki. Nie zabrakło także zmian technicznych, mających na celu poprawę szybkości działania aplikacji oraz zwiększenia komfortu użytkownika. Niestety, jak na razie nadal brak polskiej wersji językowej - mam jednak nadzieję, że pojawi się wkrótce. Obsługa przeglądarki nie jest jednak trudna, dlatego też warto spróbować, jak to jest przeglądać strony internetowe przy użyciu Kinza.

Kinza dostępna jest w dwóch edycjach: dla systemów 32- oraz 64-bit.

Kliknij tutaj, aby pobrać przeglądarkę Kinza dla systemów 32-bit

Kliknij tutaj, aby pobrać przeglądarkę Kinza dla systemów 64-bit