Kiss - Windows Media w odtwarzaczu DVD

Firma KiSS Technology, producent popularnych w Europie odtwarzaczy DVD, obsługujących format DivX, zapowiedziała, że na rozpoczynających się jutro tartgach CeBIT oficjalnie zaprezentuje odtwarzacze DVD obsługujące format Windows Media Video 9 Microsoftu.

Obsługę formatu WMV9 zapewni chip EM8620L firmy Sigma (KT będzie jednym z pierwszych producentów, który zastosuje go w odtwarzaczu DVD). Znajdzie się on w dwóch nowych modelach KiSSa - DP-600 oraz DP-608 - aczkolwiek producent zapowiada już, że to początek nowej serii urządzeń, obsługujących format opracowany przez Microsoft.

Oprócz WMV9, nowe odtwarzacze KiSSa będą również obsługiwały formaty MPEG-4, MP3, Ogg Vorbis oraz całą gamę plików graficznych. Urządzenia zostaną również wyposażone we wbudowane bezprzewodowe karty sieciowe (obsługujące standard 802.11g), co pozwoli m.in. na odtwarzanie za ich pośrednictwem plików zgromadzonych na dysku podłączonego do tej samej sieci komputera. Model DP-608 dodatkowo wyposażony jest w twardy dysk o pojemności 80 GB. KiSS DP-600 ma być dostępny już w maju, zaś DP-608 - pod koniec czerwca.


Zobacz również