Kizon - elektroniczna opaska dla dzieci

Słyszy się ostatnio o różnych elektronicznych gadżetach do zakładania (wearables), jednak mało który przeznaczony jest dla dzieci. Dzięki Kizon od LG sytuacja ta ulega zmianie i pozwala na lepsze kontrolowanie najmłodszych.

Kizon to dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy nie mogą bądź też nie mają czasu na doglądanie swoich pociech. Wodoodporna opaska wykonana jesty w jasnych kolorach i ozdobiona motywami lubionymi przez dzieciaki (np. główką Hello Kitty). Położenie opaski - a więc i dziecka - sygnalizowane jest przez Wi-fi, a śledzenie odbywa się za pomocą GPS. W opasce wbudowany został mikrofon - jeżeli rodzic zadzwoni do dziecka, a ono nie odbierze, Kizon łączy się automatycznie z telefonem dziecka i pozwala usłyszeć, co się dzieje.

Opaska posiada baterię mogącą pracować nieprzerwanie przez 36 godzin, a wśród jej komponentów znajduje się także 64 MB pamięci RAM i moduły odpowiedzialne za połączenia 3G i 2G. Kizon trafi do sprzedaży w Korei Południowej już jutro, a na jesieni ma pojawić się w Ameryce Północnej oraz Europie. Niestety, cena nie została jeszcze podana.