Klasycy w PDF

Rozpoczął działalność serwis Liter@tur@, oferujący szeroką gamę polskich książek w wersjach elektronicznych.

Pod adresem literatura.net.pl uruchomiono serwis, oferujący polskie książki w formacie PDF. Pod tym adresem można bezpłatnie pobrać 20 plików. Są wśród nich dzieła takich klasyków, jak Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Bolesław Prus, Cyprian Kamil Norwid i Stefan Żeromski. Są również lektury szkolne i najnowsze pozycje polskich autorów współczesnych.

Jak powiedział Artur Pawlak, redaktor naczelny Literatura.net.pl: "Zarówno nasz serwis, jak i e-książka są w Polsce zjawiskiem nowym. Dlatego pewna część zasobów będzie dostępna bezpłatnie. Może to przybliżyć polskie dzieła młodzieży, która coraz więcej czasu spędza przed komputerem. Drugą grupą jest Polonia rozsiana po całym świecie. Zwykle ma ona utrudniony dostęp do najnowszej literatury w języku ojczystym. Teraz wystarczy komputer i program do odczytywania plików PDF".

Serwis oferuje również abonament w kwocie 20-40 zł, umożliwiający dostęp do poszczególnych katalogów książkowych serwisu. Najniższa suma uprawnia do pobrania w ciągu miesiąca dowolnej liczby tytułów z tzw. Brązowego Katalogu. Za 30 zł dostępny jest Srebrny Abonament, który uprawnia do pobrania dowolnej liczby tytułów z Brązowego i Srebrnego Katalogu. Złoty Abonament oferuje również najnowsze pozycje ze Złotego Katalogu. Każda z elektronicznych książek została opatrzona symbolem graficznym, który informuje o tym, do którego należy katalogu.

W ramach promocji noworocznej do 15 stycznia 2001 r. obowiązuje 25% zniżki na wszystkie abonamenty. Istnieje również możliwość płacenia za konkretne tytuły. W bazie serwisu znajduje się obecnie 216 e-książek.

Więcej informacji: www.literatura.net.pl


Zobacz również