Klasyczne gry z Windows 8.1 trafiają wreszcie na urządzenia z Windows Phone

System operacyjny Windows 8.1, podobnie jak jego poprzednicy, ma zainstalowane na starcie kilka gier. Proste tytuły takie jak Mahjong, Saper oraz Pasjans pojawiły się w nowej kafelkowej odsłonie już rok temu, ale dopiero teraz ich odpowiedniki trafiły do mobilnego systemu Microsoftu, czyli Windows Phone 8.

Od wielu lat Microsoft wraz z systemem Windows dostarcza kilka prostych gier, które mogą służyć do zabijania czasu w domu lub biurze. Nie inaczej jest w przypadku obu najnowszych wersji systemu z nowym, kafelkowym Modern UI. Tytuły takie jak Mahjong, Saper oraz Pasjans to naprawdę udane produkcje od giganta z Redmond zintegrowane z usługą Xbox Live. Co prawda nowa wersja Windowsa pozwala na łatwe pobieranie gier ze sklepu Windows, ale zwłaszcza te preinstalowane cieszą się olbrzymią popularnością i są przy tym bardzo dopracowane od strony wizualnej.

Przez ostatni rok jednak te proste gry logiczne były dostępne wyłącznie na komputery i tablety, ale Microsoft w końcu przeportował swoje własne tytuły na mobilną platformę Windows Phone 8. Chociaż aż dziw bierze, że zrobił to dopiero teraz, to tak naprawdę użytkownicy smartfonów z kafelkami nie mają co narzekać. Od czasu premiery pierwszego urządzenia z tym systemem w sklepie z aplikacjami Windows MarketPlace znalazło się naprawdę dużo bardzo dobrych tytułów, a Windows Phone pod tym względem zaczyna konkurować z Androidem od Google i Apple iOS.

Zobacz również:

  • "Krzyk", "Vice", i wiele więcej - filmy i seriale znikające z HBO GO [25.10-31.10]
Klasyczne gry z Windows 8.1 trafiają wreszcie na urządzenia z Windows Phone

Z pewnością jednak trzy proste tytuły prosto od Microsoftu znajdą swoich amatorów. Wszystkie te gry znaleźć można w sklepie Windows Phone MarketPlace i pobrać bezpłatnie po kliknięciu w odpowiedni link: Mahjong, Saper oraz Pasjans.