Klasyczne horrory na maraton filmowy w Halloween (Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video)

Planujesz na Halloween maraton filmowy z klasykami horrorów? Podpowiadamy, jakie filmy wybrać.

Dziecko diabła (fot. HBO GO)

Halloween można w świętować na bardzo różne sposoby. Planujesz zostać w domu i w gronie znajomych zorganizować maraton horrorów? Na platformach streamingowych znajdziemy sporo klasyków kina grozy. Przedstawiamy najlepsze, naszym zdaniem kultowe horrory dostępne na Netflix, HBO GO i Amazon Prime Video.

Lśnienie - Netflix

Lśnienie to absolutny klasyk kina grozy. Film został wyreżyserowany przez Stanleya Kubricka na podstawie powieści Stephena Kinga o tym samym tytule. Poznamy tutaj historię Jacka Torrance'a oraz jego rodziny. Jack otrzymuje posadę dozorcy w hotelu na odludziu. Po pewnym czasie jego umysł ogarnia szaleństwo a swój gniew kieruje przeciwko żonie i synowi.

Zobacz również:

  • Wielka wyprzedaż na Steam z okazji Halloween. Setki świetnych okazji
  • Archiwum 81, sezon 2 - co wiemy o kontynuacji serialu

Dracula - Netflix

Dracula to prawdopodobnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w historii kina grozy. Film z 1992 roku w reżyserii Francisa Forda Copolli opowiada historię Vlada Draculi, który wyrusza do Londynu w poszukiwaniu kobiety, która przypomina jego zmarłą ukochaną. Po jego piętach depcze jednak Van Helsing, pogromca wampirów.

Obecność - Netflix

Ed i Lorraine Warren to najsłynniejsza para badająca zjawiska nadprzyrodzone. Zostali poproszeni o pomoc przez rodzinę, która wprowadziła się do nowego domu. Demonolodzy nie spodziewają się, z jakim demonem przyjdzie im się zmierzyć. Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach.

Krzyk - HBO GO

Zabójcę z Krzyku zna każdy. Charakterystyczna postać w białej masce sieje terror w miasteczku Woodsboro w USA. Czy grupie młodych ludzi uda się uniknąć śmierci z rąk psychopatycznego mordercy? Na HBO GO znajdziemy 3 części tego kultowego filmu.

Dziecko diabła - HBO GO

Dziecko diabła (fot. HBO GO)

Dziecko diabła (fot. HBO GO)

Kobieta chcąc ratować życie córki zawiera pakt z diabłem. Nie spodziewa się jednak, jakie będą konsekwencje takiego działania. Jej córka jako dorosła kobieta nie może mieć dzieci. W pewnym momencie spotyka tajemniczego mężczyznę i zachodzi w ciążę. Osoby z jej otoczenia zaczynają nagle umierać.

Cube - Amazon Prime Video

Siódemka obcych sobie osób trafia do tajemniczego labiryntu, który naszpikowany jest śmiercionośnymi pułapkami. Skrajnie różne osobowości towarzyszy niedoli nie pomagają w przeżyciu w tym miejscu.

Suspiria (1977) - Amazon Prime Video

Młoda dziewczyna przyjeżdża do Niemiec z USA. Dostała się do prestiżowej szkoły baletowej. Zaraz po jej przybyciu w placówce zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Jakie tajemnice skrywa dyrektorka i personel?

Bękarty diabła - Amazon Prime Video

Brat zamordowanego policjanta rusza w pościg za rodziną psychopatycznych zabójców. Kapitan Spaulding oraz reszta piekielnej rodzinki wyrusza w trasę, aby uniknąć konfrontacji z mściwą policją. Bękarty diabła to kontynuacja świetnie przyjętego filmu Dom 1000 trupów Roba Zombiego.

Zobacz także: Najlepsze gry na Halloween – w te horrory warto zagrać w 2021 r.