Klasyka w komórkach

Przedstawiciele Sony Ericsson poinformowali, że użytkownicy telefonów komórkowych produkowanych przez firmę będą mogli pobierać z Internetu gry komputerowe, w które grać będzie można na telefonach. Wśród nich znajdą się m.in. Asteroids oraz Pong – czyli klasyka rodem z Atari.

Przedstawiciele firmy Sony Ericsson poinformowali, że użytkownicy telefonów komórkowych produkowanych przez firmę będą mogli pobierać z Internetu gry komputerowe, w które grać będzie można na telefonach. Wśród nich znajdą się m.in. Asteroids oraz Pong – czyli klasyka rodem z komputerów Atari.

Umożliwić ma to umowa zawarta przez Sony Ericsson z firmami: iFone oraz Synergenix. Wiadomo już, że część gier będzie można pobierać za darmo –większość będzie jednak płatna. Większość dostępnych gier stanowić będą tytuły, w które kiedyś można było grać na komputerach Atari.

Nowa oferta firmy szczególnie atrakcyjna ma być, zdaniem przedstawicieli Sony Ericsson, dla posiadaczy najnowszych telefonów koncernu, wyposażonych w kolorowe wyświetlacze (czyli m.in. zaprezentowane na targach CeBIT modele T68i, P800 oraz Z700).


Zobacz również