Klawiatura z Androida 4.4 KitKat dostępna na inne smartfony niż Nexus 5

Jedną z nowości w Androidzie 4.4 KitKat, który zadebiutował na smartfonie LG Nexus 5 tydzień temu, jest kolejna wersja klawiatury ekranowej Google. Mamy dla jej zwolenników dobrą wiadomość: nową wersję Klawiatury Google oznaczoną numerem 2.0 można pobrać bezpośrednio ze sklepu Google Play także na wybrane urządzenia działające pod kontrolą starszych wersji systemu Android.

Google z wersji na wersję usprawnia swoją klawiaturę ekranową. Do niedawna z jej kolejnych edycji mogli zaraz po premierze korzystać wyłącznie telefonów i tabletów wspierającej najnowsze wydanie Androida, czyli urządzeń z linii Nexus. To się jednak zmieniło, a Klawiatura Google trafiła do sklepu Google Play w formie osobnej aplikacji.

Klawiatura z Androida 4.4 KitKat dostępna na inne smartfony niż Nexus 5

Google Keyboard

Google w opisie aplikacji klawiatury pochodzącej z Nexusa 5 wyszczególniło jej najważniejsze funkcje. Zalicza się do nich punkt wstawiania emotikonów i układy (działa na Androidzie 4.4 KitKat), a także pisanie gestami z dynamicznym podglądem oraz pisanie gestami z uwzględnieniem spacji.

Oznacza to, że nie trzeba już podnosić palca, wystarczy przesunąć nim przez spację. Klawiatura pozwala też na wprowadzanie głosowe, a program wspiera sugerowanie następnego słowa i uzupełnianie bieżącego. Klawiatura Google ma wbudowane słowniki dla 26 języków. Korzystając z niej można również wybrać alternatywne, bardziej zaawansowane układy klawiatury.

Klawiatura z Androida 4.4 KitKat dostępna na inne smartfony niż Nexus 5
Niestety, nie jest wspierany na razie przez wszystkie urządzenia i wiele osób musi jeszcze poczekać, aż zostanie rozszerzona lista kompatybilnych smartfonów i tabletów z Klawiaturą Google, która została udostępniona w pierwszej kolejności osobom, które nabyły Nexusa 5 z Androidem 4.4 KitKat.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 26.11.2021]
  • Włochy chcą ukarać Apple i Google. Jakiej kwoty oczekują od firm?