Klawiatury do kosza

Xybernaut oferuje bezpłatne narzędzie do głosowego sterowania systemem operacyjnym.

Firma Xybernaut, będąca jednym ze światowych liderów w produkcji komputerów naręcznych, zaprezentowała oprogramowanie XyberSpeech, umożliwiające sterowanie komputerem za pomocą głosu. Przedstawiciele Xybernaut twierdzą, iż unikalność tego rozwiązania polega na możliwości przejęcia głosowej kontroli nad komputerem PC, włączając w to funkcje uruchamiania systemu, procedurę logowania czy zamykania systemu. Takich możliwości nie zapewniają konkurencyjne systemy dostępne na rynku, które wciąż w większości wymagają użycia myszy lub klawiatury do rozpoczęcia działania lub zakończenia pracy komputera.

XyberSpeech tworzono z myślą o opracowanym przez Xybernaut komputerze podręcznym Mobile Assistant, który ma być umieszczany na przegubie dłoni lub nakładany na głowę. Aplikacja ta współpracuje z systemem IBM ViaVoice firmy IBM. Stosowanie XyberSpeech umożliwia użytkownikom głosowe logowanie się do sieci lub wydanie polecenia uruchomienia programu Outlook i odczytania na głos listów w skrzynce odbiorczej.

XyberSpeech dostępny jest zarówno na platformy Windows, jak i Linux. Narzędzie to jest dystrybuowany bezpłatnie. Oprogramowanie wraz z dwoma przykładowymi aplikacjami można pobrać z witryny producenta.

Więcej informacji: www.xybernaut.de


Zobacz również