Klear pod Gnome

Klear, popularna aplikacja do obsługi dekoderów telewizyjnych DVB-S/T, dotąd przeznaczona tylko dla środowiska graficznego KDE, w nowej wersji 0.6.1 stała się w pełni kompatybilna również ze środowiskiem Gnome.

Klear

Klear

Klear to bardzo popularne narzędzie do obsługi odbiorników sygnału DVB-S I DVB-T wraz z wbudowanym graficznym tunerem. Oprócz przychwytywania sygnału, program pozwala na nagrywanie filmów w formacie MPEG (TS - raw oraz PS - konwersja w czasie rzeczywistym). Wspieranych jest wiele dodatkowych usług transmisji cyfrowej, takich jak telegazeta, czy EPG. Klear umożliwia także robienie szybkich zrzutów ekranu oraz planowanie nagrań audycji. Dodatkowo do dyspozycji jest funkcja skrótów klawiszowych i liczne filtry obrazu. Wszystko obsługiwane jest za pomocą przyjaznego, graficznego interfejsu.

Pobierz Klear

Wersja 0.6.1 jest wydaniem w pewnym stopniu przełomowym, ponieważ aplikacja stała się dostępna dla użytkowników środowiska graficznego Gnome. Ponadto dodano możliwość nagrywania filmów bezpośrednio na inną partycję (dotąd domyślnym miejscem zapisu była lokalizacja programu). Więcej informacji można odnaleźć na stronie domowej projektu.