Klęska N-Gage – nowa konsola w drodze

Czołowa amerykańska sieć sklepów z grami i akcesoriami do gier – GameStop - wycofuje telefony ze sprzedaży w 450 swoich sklepach. Tymczasem niezrażona niepowodzeniem pierwszej wersji konsoli Nokia zamierza zaprezentować nową konsolę już podczas tegorocznych targów E3.

GameStop ogłosił oficjalnie, że przestaje sprzedawać Nokię N-Gage w 450 swoich sklepach (stanowi to niemal 1/3 wszystkich placówek sieci). Urządzenia nie sprzedane przez wyżej wymienione placówki, zostaną przeniesione do innych sklepów.

Choć N-Gage pozostanie wciąż w sprzedaży w innych sklepach, a Nokia nie przyznaje się do porażki, decyzja GameStop jest kolejnym potwierdzeniem powszechnie panującej wśród specjalistów opinii, że N-Gage niezwykle słabo radzi sobie na rynku przenośnych konsoli do gier.

Mimo, iż Nokia nie wydała żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie, w branży istnieje głębokie przekonanie, że fiński koncern postawi teraz na nową wersję konsoli, która ma być ponoć zaprezentowana podczas tegorocznych targów E3. Potwierdzeniem tej informacji może być wypowiedź przedstawiciela Nokii Ilkka Raiskinena dla brytyjskiej newslettera MCV "Szybko się uczymy... Cykle produkcyjne naszych produktów są zupełnie inne, niż te do których przyzwyczajona jest branża elektronicznej rozrywki, a naszą strategią jest posiadanie większego wyboru tego typu urządzeń."


Zobacz również