Klienci App Store wydali w pierwszym tygodniu stycznia prawie pół miliarda dolarów

Apple z pewnością ma powody do zadowolenia. W ciągu zaledwie siedmiu dni 2015 roku klienci sklepu wydali w nim niemal pół miliarda dolarów. To rekord w historii firmy.

Dodatkowo podano, że pierwszy dzień bieżącego roku był największym dniem obrotów sklepu jak dotąd - w porównaniu z 1 stycznia 2014 sprzedaż była 50% większa, a deweloperzy apek zarobili na nich ok. 25 milionów dolarów. Eddy Cue, wiceprezes działu Apple ds usług i oprogramowania internetowego, powiedział, że taki wynik jest wymarzony dla wszystkich twórców. Jego zdaniem sukces tkwi głównie we wprowadzeniu iOS 8 - a konkretnie funkcji jak HealthKit, które pozwalają na tworzenie współpracujących, związanych ze zdrowiem aplikacji. Deweloperzy zainteresowali się też wprowadzonym frameworkiem HomeKit oraz programowaniem przy użyciu Swift.

Klienci App Store wydali w pierwszym tygodniu stycznia prawie pół miliarda dolarów

Cue dodał, że zaimplementowane do App Store w 2014 roku funkcje App Previews i App Bundles również przyczyniły się do rozwoju sklepu. Ta pierwsza pozwala na zobaczenie wersji demo przed zakupem, druga - na sprzedawanie zestawów aplikacji w specjalnej cenie. Niestety, nie podano, jakie gry i programy cieszyły się największym powodzeniem w omawianym, rekordowym okresie.

Zobacz również:

  • Apple zaprezentowało najnowsze komputery MacBook Pro!
  • Aplikacje i Gry na iOS za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [18.10.2021]
  • Jeśli tęsknisz za iPodem - mamy coś specjalnego!