Klienci App Store wydali w pierwszym tygodniu stycznia prawie pół miliarda dolarów

Apple z pewnością ma powody do zadowolenia. W ciągu zaledwie siedmiu dni 2015 roku klienci sklepu wydali w nim niemal pół miliarda dolarów. To rekord w historii firmy.

Dodatkowo podano, że pierwszy dzień bieżącego roku był największym dniem obrotów sklepu jak dotąd - w porównaniu z 1 stycznia 2014 sprzedaż była 50% większa, a deweloperzy apek zarobili na nich ok. 25 milionów dolarów. Eddy Cue, wiceprezes działu Apple ds usług i oprogramowania internetowego, powiedział, że taki wynik jest wymarzony dla wszystkich twórców. Jego zdaniem sukces tkwi głównie we wprowadzeniu iOS 8 - a konkretnie funkcji jak HealthKit, które pozwalają na tworzenie współpracujących, związanych ze zdrowiem aplikacji. Deweloperzy zainteresowali się też wprowadzonym frameworkiem HomeKit oraz programowaniem przy użyciu Swift.

Cue dodał, że zaimplementowane do App Store w 2014 roku funkcje App Previews i App Bundles również przyczyniły się do rozwoju sklepu. Ta pierwsza pozwala na zobaczenie wersji demo przed zakupem, druga - na sprzedawanie zestawów aplikacji w specjalnej cenie. Niestety, nie podano, jakie gry i programy cieszyły się największym powodzeniem w omawianym, rekordowym okresie.