Klienci Orange dostali dostęp do darmowych hotspotów Wi-Fi w całym kraju

Polski pomarańczowy operator uruchomił usługę o nazwie Darmowe Orange Wi-Fi. Dzięki temu użytkownicy oferty abonamentowej płacący rachunki w tej sieci będą mogli skorzystać z punktów dostępowych typu hot spot rozsianych po Polsce.

Orange udostępnia 400 tysięcy punktów dostępowych, które pozwalają połączyć się klientom operatora z internetem za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Urządzenia, które tworzą te sieci Wi-Fi to routery Livebox użytkowników Neostrady. Klienci Orange udostępniają bowiem dodatkowe połączenie przeznaczone dla osób z zewnątrz. Jest ono w pełni niezależne od prywatnej sieci domowej.

Aby odszukać taki punkt dostępowego Wi-Fi konieczne jest pobranie aplikacji mobilnej do systemu Android, która dostępna jest w sklepie Google Play. Program pozwala na wyszukiwanie dostępnych w okolicy hot spotów oraz połączenie się z nimi bez konieczności ręcznego przepisywania hasła.

W przyszłości operator obiecuje wsparcie też dla innych systemów, więc posiadacze iPhone’ów i smartfonów z Windows Phone muszą uzbroić się w cierpliwość. Usługa Darmowe Orange Wi-Fi dostępna jest dla klientów operatora, którzy opłacają usługi w modelu postpaid. Dotyczy to zarówno klientów na abonament telefoniczny oraz internet mobilny.

Więcej informacji o darmowym Wi-Fi dla klientów Orange można przeczytać na stronie operatora poświęconej tej usłudze. Znajdują się tam podstawowe informacje na temat usługi, informacja dla kogo jest ona przeznaczona oraz mapa punktów dostępu.


Zobacz również