Klienci Orange dostali dostęp do darmowych hotspotów Wi-Fi w całym kraju

Polski pomarańczowy operator uruchomił usługę o nazwie Darmowe Orange Wi-Fi. Dzięki temu użytkownicy oferty abonamentowej płacący rachunki w tej sieci będą mogli skorzystać z punktów dostępowych typu hot spot rozsianych po Polsce.

Orange udostępnia 400 tysięcy punktów dostępowych, które pozwalają połączyć się klientom operatora z internetem za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Urządzenia, które tworzą te sieci Wi-Fi to routery Livebox użytkowników Neostrady. Klienci Orange udostępniają bowiem dodatkowe połączenie przeznaczone dla osób z zewnątrz. Jest ono w pełni niezależne od prywatnej sieci domowej.

Aby odszukać taki punkt dostępowego Wi-Fi konieczne jest pobranie aplikacji mobilnej do systemu Android, która dostępna jest w sklepie Google Play. Program pozwala na wyszukiwanie dostępnych w okolicy hot spotów oraz połączenie się z nimi bez konieczności ręcznego przepisywania hasła.

W przyszłości operator obiecuje wsparcie też dla innych systemów, więc posiadacze iPhone’ów i smartfonów z Windows Phone muszą uzbroić się w cierpliwość. Usługa Darmowe Orange Wi-Fi dostępna jest dla klientów operatora, którzy opłacają usługi w modelu postpaid. Dotyczy to zarówno klientów na abonament telefoniczny oraz internet mobilny.

Więcej informacji o darmowym Wi-Fi dla klientów Orange można przeczytać na stronie operatora poświęconej tej usłudze. Znajdują się tam podstawowe informacje na temat usługi, informacja dla kogo jest ona przeznaczona oraz mapa punktów dostępu.