Klienci krócej poczekają na dostawę iPada 2

Internetowy sklep Apple ogłosił, że nowe tablety będą dostarczane z opóźnieniem dwóch do trzech tygodni. I tak jest to poprawa w stosunku do bieżącej sytuacji, w której opóźnienia te wynoszą trzy do czterech tygodni.

PC World Testy -

Producent iPada 2 ogłosił w sklepach internetowych USA, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii i Wielkiej Brytanii, że wszystkie modele tabletu będą teraz dostarczane w przeciągu dwóch, trzech tygodni.

Wcześniej firma Apple miała problemy z nadążeniem za popytem na swoje nowe urządzenia. iPad 2 został zaprezentowany na początku zeszłego miesiąca, a do międzynarodowej dystrybucji wszedł 25 marca.

W ubiegłym tygodniu eBay zaprezentował statystyki dotyczące prawie 12 000 sprzedanych iPadów. Średnia cena w serwisie aukcyjnym była 40 - 53 proc. wyższa niż proponowana przez producenta. Wysokie ceny na eBay wynikają z dużego popytu na nowe tablety.

Marcowe trzęsienie ziemi i tsunami w Japonii oraz trwający problem z elektrownią atomową również mogły mieć pewien wpływ na łańcuch dostaw Apple. Cena 2 w Polsce to 2049 - 2899 zł za model Wi-Fi oraz 2549 - 3399 zł za model Wi-Fi/3G.