Klienci krócej poczekają na dostawę iPada 2

Internetowy sklep Apple ogłosił, że nowe tablety będą dostarczane z opóźnieniem dwóch do trzech tygodni. I tak jest to poprawa w stosunku do bieżącej sytuacji, w której opóźnienia te wynoszą trzy do czterech tygodni.

tablety" data-status="http://www.pcworld.pl/testy/przeglad/1019-tablety/filtry/1.html">PC World Testy - tablety

Producent iPada 2 ogłosił w sklepach internetowych USA, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii i Wielkiej Brytanii, że wszystkie modele tabletu będą teraz dostarczane w przeciągu dwóch, trzech tygodni.

Zobacz również:

  • Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów [AKTUALIZACJA]
  • Xbox Series X Halo Limited Edition - oszuści już zdobyli konsolę, cena szokuje

Wcześniej firma Apple miała problemy z nadążeniem za popytem na swoje nowe urządzenia. iPad 2 został zaprezentowany na początku zeszłego miesiąca, a do międzynarodowej dystrybucji wszedł 25 marca.

iPad

W ubiegłym tygodniu eBay zaprezentował statystyki dotyczące prawie 12 000 sprzedanych iPadów. Średnia cena w serwisie aukcyjnym była 40 - 53 proc. wyższa niż proponowana przez producenta. Wysokie ceny na eBay wynikają z dużego popytu na nowe tablety.

Marcowe trzęsienie ziemi i tsunami w Japonii oraz trwający problem z elektrownią atomową również mogły mieć pewien wpływ na łańcuch dostaw Apple. Cena

2 w Polsce to 2049 - 2899 zł za model Wi-Fi oraz 2549 - 3399 zł za model Wi-Fi/3G.