Klienci rzucili się na Xiaomi Mi 11 - rekordowa sprzedaż w Chinach

Xiaomi Mi 11 bije rekordy sprzedażowy na lokalnym, chińskim rynku. W kilka dni sprzedano pół miliona egzemplarzy. Konsumenci rzucili się także na darmowe zasilacze dołączane jako gratis.

Xiaomi zaprezentowało swojego flagowca na 2021 rok - Xiaomi Mi 11 pod koniec grudnia ubiegłego roku. Smartfon po raz pierwszy trafił do sprzedaży 1 stycznia 2021 roku. Firma pochwaliła się już, że w zaledwie 5 minut urządzenie wygenerowało przychodu na poziomie 1,5 miliarda yuanów. Nie pochwalono się jednak ile tak naprawdę egzemplarzy udało się sprzedać.

Xiaomi Mi 11
Źródło: Gizmochina.com

Xiaomi Mi 11

Źródło: Gizmochina.com

Spekulowano, że sprzedano około 350 tysięcy egzemplarzy przy założeniu, że średnia cena jednego Mi 11 wynosi około 4300 juanów.

Zobacz również:

Chiński gigant technologiczny poinformował oficjalnie, że sprzedano ponad pół miliona egzemplarzy flagowego Xiaomi Mi 11. Z tego powodu zorganizowano wielkie przyjęcie, w którym udział wziął prezes Redmi oraz wiele osób z kierownictwa firmy Xiaomi.

Tort z okazji sprzedania pół miliona egzemplarzy Mi 11
Źródło: Gizmochina.com

Tort z okazji sprzedania pół miliona egzemplarzy Mi 11

Źródło: Gizmochina.com

Ogromna sprzedaż cieszy, ale niestety okazało się, że ruch Xiaomi z niedołączaniem zasilacza jest niewypałem. Złożono zaledwie 20 tysięcy zamówień na wersję bez dodatkowego zasilacza. W sumie nie powinniśmy się dziwić - skoro Xiaomi za darmo oferuje szybką ładowarkę, to dlaczego mamy nie skorzystać z tej oferty?

Xiaomi Mi 11 bije rekordy sprzedażowe, a my nadal nie wiemy, kiedy smartfon pojawi się w sprzedaży w Europie. W tym miejscu należy podkreślić, że w Chinach sprzedawana jest wersja bez dostępu do usług Google.

Źródło: gizmochina.com