Klienci rzucili się na Xiaomi Mi 11 - rekordowa sprzedaż w Chinach

Xiaomi Mi 11 bije rekordy sprzedażowy na lokalnym, chińskim rynku. W kilka dni sprzedano pół miliona egzemplarzy. Konsumenci rzucili się także na darmowe zasilacze dołączane jako gratis.

Xiaomi zaprezentowało swojego flagowca na 2021 rok - Xiaomi Mi 11 pod koniec grudnia ubiegłego roku. Smartfon po raz pierwszy trafił do sprzedaży 1 stycznia 2021 roku. Firma pochwaliła się już, że w zaledwie 5 minut urządzenie wygenerowało przychodu na poziomie 1,5 miliarda yuanów. Nie pochwalono się jednak ile tak naprawdę egzemplarzy udało się sprzedać.

Xiaomi Mi 11
Źródło: Gizmochina.com

Xiaomi Mi 11

Źródło: Gizmochina.com

Spekulowano, że sprzedano około 350 tysięcy egzemplarzy przy założeniu, że średnia cena jednego Mi 11 wynosi około 4300 juanów.

Chiński gigant technologiczny poinformował oficjalnie, że sprzedano ponad pół miliona egzemplarzy flagowego Xiaomi Mi 11. Z tego powodu zorganizowano wielkie przyjęcie, w którym udział wziął prezes Redmi oraz wiele osób z kierownictwa firmy Xiaomi.

Tort z okazji sprzedania pół miliona egzemplarzy Mi 11
Źródło: Gizmochina.com

Tort z okazji sprzedania pół miliona egzemplarzy Mi 11

Źródło: Gizmochina.com

Ogromna sprzedaż cieszy, ale niestety okazało się, że ruch Xiaomi z niedołączaniem zasilacza jest niewypałem. Złożono zaledwie 20 tysięcy zamówień na wersję bez dodatkowego zasilacza. W sumie nie powinniśmy się dziwić - skoro Xiaomi za darmo oferuje szybką ładowarkę, to dlaczego mamy nie skorzystać z tej oferty?

Xiaomi Mi 11 bije rekordy sprzedażowe, a my nadal nie wiemy, kiedy smartfon pojawi się w sprzedaży w Europie. W tym miejscu należy podkreślić, że w Chinach sprzedawana jest wersja bez dostępu do usług Google.

Źródło: gizmochina.com