Klienci sieci Play mogą korzystać już z zasięgu T-Mobile

Play na terenie Polski oferuje swoim klientom możliwość korzystania nie tylko z nadajników sieci macierzystej, ale również z zasięgu pozostałych operatorów. Możliwe jest to dzięki umowom między sieciami komórkowymi dotyczącym tzw. roamingu krajowego. Play podpisał takie umowy już wcześniej z Plusem i Orange, a od dziś klienci fioletowego operatora będą mogli korzystać również z zasięgu T-Mobile.

Sieć Play jest najmłodszym z czterech dużych graczy na polskim rynku telekomunikacyjnym ze świadczących usługi telefonii komórkowej i dostępu do mobilnego internetu. W odróżnieniu do sieci typu MVNO jest operatorem infrastrukturalnych, czyli posiada własne nadajniki. Ze względu jednak na to, że firma istnieje znacznie krócej niż dzisiejszy Plus, Orange i T-Mobile, fioletowy operator nie może pochwalić się tak dobrym pokryciem kraju pod względem zasięgu, jak konkurenci.

Play się rozwija i nawet wprowadza niedługo do oferty łączność LTE, a dzisiaj sytuacja jest znacznie lepsza niż kilka lat temu, chociaż nadal pokrycie własnymi nadajnikami nie jest idealne. Swego czasu zasięg macierzysty operatora był jeszcze gorszy i na mocy umowy między Play i Plusem użytkownicy tego pierwszego mogli logować się do nadajników obu sieci. Wraz z rozwojem sieci własnej Play nie rozwiązał jednak umowy z Plusem, a zrobił coś wręcz odwrotnego.

Zobacz również:

  • Czy opłaca się kupić router/modem z 5G? [PORADNIK]
  • Najlepsze oferty abonamentowe - jakiego operatora wybrać? (30.11.2021)
  • Recenzja: Huawei Watch GT 3 Elite - elegancki design i świetna bateria

Nie tak dawno temu została podpisana umowa Play z Orange, na bazie której udostępnione klientom zostały nadajniki nie tylko Plusa, ale też pomarańczowego operatora. Dzisiaj dowiedzieliśmy się natomiast, że podobna umowa została podpisana z T-Mobile. Dzięki temu klienci Play mogą cieszyć się zasięgiem niemalże wszędzie, gdzie docierają nadajniki dowolnego z czterech głównych polskich operatorów.

Klienci posiadający telefony w sieci Play będą mogli korzystać z nadajników T-Mobile wszędzie tam, gdzie stracą zasięg sieci własnej operatora. Możliwe jest też przełączenie się ręczne na nadajniki dowolnego z czterech operatorów w ustawieniach telefonu.

źródło: blogplay.pl