Klienci zadowoleni z umowy Novell-Microsoft

Microsoft poinformował, że zdecydowana większość klientów koncernu jest zadowolona z podpisania umowy z Novellem. Badania wśród menedżerów IT przeprowadzone zostały przez firmę Penn, Schoen & Berland Associates.

Niemal wszyscy pytani stwierdzili, że są zainteresowani poprawieniem współpracy pomiędzy systemami Windows i Linux i czekają na narzędzia, które to umożliwią. Firma analityczna przeprowadziła 201 wywiadów wśród przedstawicieli firm, w których wykorzystywanych jest co najmniej 500 komputerów.

Aż 95% pytanych wyraziło zadowolenie ze wspomnianej umowy, a 87% stwierdziło, że klienci odniosą korzyści, jeśli czołowi dystrybutorzy Linuksa będą ściślej współpracowali z Microsoftem. Co więcej 80% pytanych stwierdziło, że będą kupowali więcej linuksowych produktów, jeśli dostawcy tych rozwiązań podpiszą odpowiednie umowy z Microsoftem.

Nawet wśród osób niezadowolonych z umowy Novell-Microsoft znaleźli się tacy, którzy stwierdzili, że dobra współpraca pomiędzy platformami jest rzeczą bardzo istotną. Uważa tak 97% respondentów.