Klinika nośników

Firma MarkSoft uruchomiła usługę, dzięki której polscy użytkownicy będą mogli odzyskać dane z płyt przeznaczonych już na starty. Firma twierdzi, że potrafi zregenerować niemal wszystkie rodzaje płyt w tym CD-ROM, CD-R, CD-RW, PSOne, PS2, Xbox, GameCube, DVD, DVD-R, DVD-RW.

Na świecie pojawia się coraz więcej różnego rodzaju urządzeń, które potrafią regenerować płyty CD. Zwykle jednak przeznaczone są one do zastosowań przemysłowych, a nasz rynek omijają szerokim łukiem. Wszyscy wiemy, że płyty CD, szczególnie jeśli traktowane są zbyt nonszalancko, szybko ulegają różnego rodzaju uszkodzeniom. Często zdarza się więc, że ulubiona gra, program czy film, których nie można już nigdzie dostać zostają bezpowrotnie utracone. Teraz jednak dzięki firmie MarkSoft pojawiła się nadzieja, na odzyskanie danych z płyt uznanych już za stracone.

Do regeneracji płyt firma stosuje najwyższej jakości technologię, a obróbka płyt przeprowadzana jest przy pomocy nowoczesnych i precyzyjnych maszyn. Firma zapewnia, że jest to bezpieczna i wielokrotnie sprawdzona technologia stosowana w wielu krajach Europy, Azji i USA. Nie wszystkie uszkodzenia mogą być jednak naprawione. Bezpowrotnie stracone są płyty, jeśli zniszczeniu uległa warstwa z zapisanymi informacjami. Nie da się więc naprawić nośnika, który przepuszcza światło lasera (widać to, gdy spojrzysz pod światło), posiada pęknięcia na brzegu lub środku płyty (na obszarze danych) czy płyty zarysowanej od strony nadruku, gdzie warstwa ochronna jest najcieńsza.

MarkSoft zapewnia jednak, że jest w stanie naprawić płyty z lekkimi i średnimi rysami na krążku poliwęglowym. Oczywiście im poważniejsze są uszkodzenia, tym mniejsza szansa na powodzenie regeneracji. Jeśli z powodu nietypowych uszkodzeń (czasami nie są one widoczne gołym okiem) nie uda się firmie naprawić płyty, opłata nie zostanie pobrana.

Klienci indywidualni za naprawę płyty jednostronnej zapłacą 15,90 zł, a dwustronnej 31,80 zł. Jeśli uszkodzeniu uległa płyta Audio koszt jej naprawy wyniesie 11,90 zł. Do 31 października każdy, kto zdecyduje się naprawić jakiś nośnik otrzyma 10 procent rabatu. Koszty wysyłki ponosi oczywiście właściciel płyt.

Płyty regenerowane są w ciągu dwóch dni roboczych i można je dostarczyć osobiście do siedziby firmy lub przesłać pocztą czy też za pośrednictwem firmy kurierskiej. Płyty przesłane pocztą będą również odsyłane pocztą (do kosztów naprawy doliczane jest 9 zł za przesyłkę i pobranie), a te które trafią do za pośrednictwem firmy kurierskiej w ten sam sposób wrócą również do właściciela. Przy regeneracji 16 płyt lub więcej płyty odsyłane są na koszt MarkSoftu. Osobny cennik obowiązuje dla przedstawicieli i właścicieli wypożyczalni.

Więcej informacji:

http://www.marksoft.com.pl/regeneracja.php