Klipy muzyczne z YouTube od teraz bezpośrednio w wynikach wyszukiwania Google

Google zaczyna w swojej wyszukiwarce coraz mocniej promować muzyczne wideo z serwisu YouTube. Użytkownicy po wpisaniu w polu wyszukiwania nazwy zespołu muzycznego lub wykonawcy wraz z tytułem utworu otrzymają w wynikach odnośniki do klipów z YouTube’a przestawione w nowej, wygodniejszej i bardziej przejrzystej formie.

Do tej pory na hasło wyszukiwania w postaci nazwy wykonawcy zwykle na pierwszym miejscu znajdowała się strona internetowa zespołu, a dalej widniały inne witryny piszące na jego temat. Od teraz pojawiać się będzie też dodatkowa kolumna z informacjami o artyście, która pozwoli za pomocą jednego kliknięcia uruchomić nowy interfejs listy najpopularniejszych kawałków danego wykonawcy. Każdy z nich pozwoli na przejście bezpośrednio do filmu na YouTubie z tym właśnie utworem.

Klipy muzyczne z YouTube od teraz bezpośrednio w wynikach wyszukiwania Google

Zmiany dotknęły również wyniki wyszukiwania, jeśli użytkownik wpisze jednocześnie nazwę zespołu wraz z tytułem utworu. Od razu otworzy się strona z dużą grafiką z przyciskiem Play, która będzie przenosić użytkownika prosto do wideo na YouTubie z tym utworem. Sprawdziliśmy nowość w wynikach wyszukiwania Google i działa ona nie tylko w przypadku wykonawców zagranicznych, ale również dla wielu polskich znanych zespołów.

Zobacz również:

  • Najnowszy, najszybszy, najlepszy. Sprawdzamy czym jest Pixel UI - nakładka na Androida prosto od Google
  • 8 alternatyw dla YouTube
Klipy muzyczne z YouTube od teraz bezpośrednio w wynikach wyszukiwania Google

Oczywiście wszystkie klipy pojawiające się teraz w wynikach Google można znaleźć bezpośrednio na YouTubie, ale nowy sposób prezentacji wyników wyszukiwania z pewnością umożliwi łatwiejsze ich odnajdywanie. Szkoda tylko, że Google nie poszło o krok dalej, i nie osadziło okna odtwarzania bezpośrednio na podstronie wyników wyszukiwania, a jest to jedynie grafika z przyciskiem Play wyłącznie udająca okno z filmem.