Kłopoty z ICQ

Przedłużająca się, trwająca już od początku nowego roku, awaria serwerów Mirabilis powoduje, że wielu użytkowników ICQ ma poważne kłopoty z komunikacją.

Program ICQ firmy Mirabilis stał się jedną z najpopularniejszych aplikacji zapewniających łączność przez Internet. Obecnie zarejestrowanych jest już ponad 55 mln jego użytkowników. Niestety od początku roku osoby korzystające z tej bezpłatnej usługi mają poważne kłopoty z komunikacją. Nie otrzymują żadnych wiadomości w trybie offline, adresów URL ani autoryzacji przy próbie nawiązania nowej znajomości. Wiele osób zaczęło już przeszukiwać swe dyski w poszukiwaniu nowego wirusa, który miałby destabilizować działanie ICQ. Przyczyna jednak nie leży po stronie złośliwego wirusa, lecz serwerów firmy Mirabilis. Ma ona problemy ze swoimi serwerami od początku nowego roku (czyżby problem Y2K?) i prawie wszyscy użytkownicy ICQ nie mogą otrzymywać wiadomości w trybie offline.

Mirabilis na swoich stronach WWW informuje, iż pomimo tych niedogodności, nie należy niczego zmieniać w konfiguracji programu ICQ. Firma nie podaje jednak przyczyn awarii i nie informuje, czy ma ona jakikolwiek związek z problemem Y2K.

"Jeśli chcesz wysłać wiadomość do przyjaciela, który nie jest online, do chwili usunięcia awarii bezpieczniej będzie jeśli użyjesz adresu e-mail" - zalecają twórcy programu.

Więcej informacji: www.icq.com/