Kłopoty z MSN Explorerem

Najnowsza wersja beta pakietu MSN Explorer ma poważne niedociągnięcia - uniemożliwia odbiór poczty elektronicznej przez POP3 i nie można go odinstalować.

Najnowsza wersja beta komunikacyjnego programu MSN Explorer ma poważne niedociągnięcia. Programu nie można odinstalować. Niemożliwy jest też odbiór poczty elektronicznej przez POP3. Po zainstalowaniu aplikacji bez problemu przejmowane są dotychczasowe ustawienia kont użytkownika (nazwisko i hasło dostępu), ale zmieniany jest protokół wymiany danych. Zamiast popularnego Post Office Protocol 3, jest stosowany Internet Message Access Protocol. Użytkownik traci więc możliwość odbioru poczty poprzez POP3.

Rzecznik Amy Fuller zapowiedziała, iż finalna wersja MSN Explorera umożliwi deinstalację programu, powrót do poprzedniej wersji i używanie starego protokołu. Na razie nie ma jednak sposobu przywrócenie starej, lepiej działającej wersji bez reinstalacji systemu Windows. Tym samym nadgorliwcom, którzy pośpieszyli się z instalacją nowej wersji, na pewien czas zablokowano dostęp do wielu bezpłatnych kont, m in. na serwisie Hotmail, który jest własnością... Microsoftu.

Korzystając z protokołu POP3, użytkownik pobiera e-maile z własnej skrzynki pocztowej na serwerze bezpośrednio na swój komputer. Nie może jednak manipulować danymi znajdującymi się na serwerze. Protokół IMAP pozwala natomiast na przeglądanie poczty elektronicznej bezpośrednio na serwerze. Pierwszy protokół jest jednak bardziej popularny i współpracuje z nim większość serwerów, oferujących elektroniczne skrzynki pocztowe.

Więcej informacji: www.msn.com/


Zobacz również