Kłopoty z Pentium

Przedstawiciel Intela przyznał, że firma ma poważne kłopoty z zaspokojeniem zapotrzebowania rynku na najnowsze procesory Pentium III.

Intel potwierdza wystąpienie opóźnień w dostawach Pentium III. Kłopoty dotyczą przede wszystkim najszybszych procesorów Intela do notebooków i komputerów stacjonarnych, które weszły na rynek w ostatnim miesiącu i produkowane są w technologii 0,18 mikrona. Najszybszy procesor Intela dla komputerów PC pracuje z szybkością 733 MHz, a dla komputerów przenośnych - 500 MHz. "Mamy do zaoferowania wspaniałe urządzenia przenośne, które nie wchodzą na rynek ze względu na brak procesorów..." - przyznał jeden z producentów notebooków, pragnący zachować anonimowość.

Pat Gelsinger, menedżer Intela, odpowiedzialny za produkty do komputerów stacjonarnych, oświadczył, że Intel zawsze miał pewne kłopoty z wprowadzaniem nowych metod produkcji i problemy z Pentium III nie są niczym szczególnym. Oprócz potencjalnych technicznych trudności, na całą sytuację ma także wpływ trzęsienie ziemi na Tajwanie i zaskakujący popyt na najnowsze chipy. "Mimo wszystko musimy wykazać większą dojrzałość, jeśli chodzi o technologię 0,18 mikrona" - przyznał w podsumowaniu swojej wypowiedzi Pat Gelsinger.

Więcej informacji: www.intel.com/