Klub Virgin Mobile to nowa aplikacja mobilna dla abonentów wirtualnego operatora

Virgin Mobile to kolejny polski operator, który udostępnił swoim użytkownikom aplikację mobilną do zarządzania kontem abonenckim. Nosi ona nazwę Klub Virgin Mobile i trafiła już do dwóch sklepów z aplikacjami na smartfony.

Do sklepów z aplikacjami trafiła nowa aplikacja mobilna od jednego z działających na terenie naszego kraju operatorów MVNO (co znaczy Operator Wirtualnej Sieci Ruchomej, z ang. Mobile Virtual Network Operator). Virgin Mobile pozwoli posiadaczom smartfonów wygodnie zarządzać usługami na koncie abonenckim i sprawdzać stan konta za pomocą programu o nazwie Klub Virgin Mobile.

Klub Virgin Mobile pozwala użytkownikom na sprawdzenie stanu i daty ważności konta. Oprócz tego można bezpośrednio w aplikacji doładować konto - zarówno swoje, jak i numer należący do kogoś innego. Oprócz tego prosto z aplikacji można aktywować transmisję danych na swoim numerze oraz przejrzeć katalog zniżek od partnerów operatora przeznaczonych dla klubowiczów. Oprócz tego można prosto z aplikacji abonenckiej połączyć z kontem inne numery.

Aplikacja Klub Virgin Mobile dostępna jest dla użytkowników urządzeń z systemem Android, którzy mogą pobrać ją bezpośrednio ze sklepu Google Play. Posiadacze iPhone’ów od Apple powinni udać się natomiast w celu pobrania aplikacji do sklepu App Store. W obu przypadkach aplikacja jest dostępna bezpłatnie. Operator zapowiedział też, że w przeciągu niecałym dwóch miesięcy analogiczny program zadebiutuje na smartfonach z Windows Phone, a użytkownicy będą mogli pobrać Klub Virgin Mobile ze sklepu Windows Store.