Kobieta poparzona przez słuchawki. Wybuchły akumulatory Li-Ion

Australijskie Biuro Bezpieczeństwa Transportu ostrzega obecnie pasażerów przed zagrożeniami ze strony sprzętu korzystającego z baterii. Ma to związek z kobietą, która została podczas lotu poparzona w wyniku wybuchu słuchawek.


Słuchawki też mogą być niebezpieczne

Jeszce kilka tygodni temu co rusz pojawiały się doniesienia na temat wybuchających smartfnów Galaxy Note 7. Dzisiaj pojawiła się informacja o kolejnym tego typu przypadku, tym razem jednak dotyczącym...słuchawek.

Poparzenie podczas snu

Ofiarą jest kobieta, która leciała samolotem z Pekinu do Melbourne. Zasnęła mając na uszach słuchawki wyposażone we własne zasilanie. Po ok. dwóch godzinach lotu obudził ją wybuch. Gdy poczuła pieczenie na twarzy zrzuciła słuchawki na podłogę. Te zaczęły się topić, lecz szybko zalane zostały wodą przez stewardesę. Pożar udało się ugasić. Przez całą drogę pasażerowie musieli jednak znosić zapach spalonego plastiku, elektroniki i włosów nieszczęsnej pasażerki.

Winne akumulatory

Australijskie Biuro Bezpieczeństwa Transportu wydało komunikat, w którym stwierdziło, że źródłem pożaru były akumulatory litowo-jonowe. Niestety nie podało, o jakiego producenta słuchawek i akumulatorów chodzi. Problemu z pewnością nie należy bagatelizować, ponieważ coraz częściej mamy z tego typu przypadkami do czynienia. Warto tutaj przypomnieć chociażby wybuch wspomnianego Note 7 podczas wprowadzania pasażerów do samolotu Southwest Flight.

Kobieta poparzona przez słuchawki. Wybuchły akumulatory Li-Ion

Kobieta poparzona przez wybuch słuchawek (źródło ATSB)