Kobietom wstęp wzbroniony

Męska gra to film o strukturze teledysku, powinien więc przypaść do gustu ludziom wychowanym na MTV. Zwłaszcza że pod względem dodatków tylko trochę ustępuje kultowym Facetom w czerni.

Męska gra to film o strukturze teledysku, powinien więc przypaść do gustu ludziom wychowanym na MTV. Zwłaszcza że pod względem dodatków tylko trochę ustępuje kultowym Facetom w czerni.

Można zadać pytanie, jak w standardowym pudełku Warnera, takim z kartonową okładką, udało się zmieścić dwie płyty? Otóż jedno z rozkładanych skrzydeł okładki jest dwuwarstwowe i właśnie tam ukryto w papierowej kopercie płytę z dodatkami. Trzeba się trochę namęczyć, żeby ją znaleźć i wyjąć.

Na pierwszym krążku znajduje się film oraz część dodatków, w tym dwa komentarze - pierwszy reżysera, a drugi ekipy. Jakość obrazu jest bardzo dobra i nie można jej nic zarzucić. Film jest bardzo szybki, to znaczy wiele scen, szczególnie tych na boisku, zostało zmontowanych z króciutkich fragmentów, co przypomina teledysk. Mimo częstych zmian i dużej dynamiki nie pojawiają się żadne problemy związane z kompresją obrazu. Jedyną zauważalną wadą jest minimalne jego przebarwienie na czerwono, co daje efekt ciepłych kolorów, ale można się do tego przyzwyczaić. Nasycenie barw jest poprawne, trawa na boisku - zielona, niebo - niebieskie.

Dźwięk podobnie jak obraz jest bardzo dobry, wiele scen na stadionach udźwiękowiono po mistrzowsku, znakomicie oddając atmosferę sportowego show. Prawdziwą siłą tego filmu jest bez wątpienia muzyka. Wśród napisów końcowych można naliczyć ponad pięćdziesiąt utworów, które wykorzystano w filmie. Bardzo dobrym pomysłem było więc dołączenie wyizolowanej ścieżki dźwiękowej, która podobnie jak dźwięk w samym filmie jest zapisana sześciokanałowo. Nie trzeba chyba dodawać, że wszystkie fragmenty brzmią znakomicie, nieco inaczej niż w samym filmie.

Męska gra

Film przedstawia "od kuchni" środowisko futbolu amerykańskiego z jego dobrymi i złymi stronami. Dążenie do jak największych zysków spycha na drugi plan sam sport. Właściciele klubów, trenerzy, lekarze i wreszcie sami zawodnicy nastawieni są przede wszystkim na zysk, który staje się celem ich życia. Tony D'Amato (Al Pacino) jest głównym trenerem drużyny Miami Sharks. Ostatnio zespołowi nie wiedzie się i przegrał kilka meczy. Tony jest już zmęczony pracą pod presją wygrania każdego meczu, wywieraną przez nową współwłaścicielkę klubu (Cameron Diaz). W dodatku na boisku dochodzi do coraz większych starć pomiędzy zawodnikami. Wyróżniający się nowy zawodnik Willie Beamen (Jamie Foxx) z powodu kontuzji kapitana drużyny (Dennis Quaid) ma szansę go zastąpić i stać się nową gwiazdą zespołu. "Rekiny" z meczu na mecz przestają być drużyną, którą przez tyle lat kochał i trenował Tony.

Na drugiej płycie znalazły się dodatki, jest ich tak dużo, że również zajmują dwuwarstwowy nośnik. Są tu sceny wycięte i sceny rozszerzone w stosunku do tego, co można zobaczyć na filmie. W sumie ponad trzydzieści minut z dwiema wersjami komentarza - reżyserską i ekipy. Są gagi z planu, które również ze zrozumiałych przyczyn nie pojawiły się w filmie. Możemy zobaczyć materiał dokumentalny o powstawaniu Męskiej gry oraz galerię zdjęć, w tym materiałów reklamowych - głównie plakatów. Następne menu zawiera trzy teledyski z utworami wykorzystanymi w filmie. Wreszcie w ostatnim menu znajdziemy sporo materiałów filmowych, związanych ze wstępnym etapem produkcji, np. zdjęcia próbne. Ostatnią pozycją w tym menu jest około półgodzinny film dokumentalny poświęcony produkcji filmu. Niestety, napisy na dysku z dodatkami nie pojawiają się w naszym języku, mimo iż przygotowano ich pięć wersji. Dla porównania językowych wersji napisów na dysku z filmem jest dziesięć, w tym oczywiście i polska. Nie zapomniano o posiadaczach komputerów osobistych i specjalnie dla nich przygotowano kilka dodatków niedostępnych z poziomu odtwarzacza, jak np. montaż scen czy informacje ze strony WWW. Jednak żeby w pełni je wykorzystać (w szczególności z materiałem wideo), trzeba mieć w komputerze zainstalowany jeden ze zgodnych z programem dekoderów DVD oraz, jeśli to możliwe, połączenie z Internetem.

<hr size=1 noshade>Tytuł: Męska gra

Region: 2

Język: angielski, dźwięk sześciokanałowy w DD i polskie napisy

Nośnik: 2 x płyta dwuwarstwowa

Format obrazu: 1.35x1, anamorficzny