Kobo Vox - nowy rywal Kindle'a Fire

Firma Kobo to producent czytników e-booków oraz sprzedawca elektronicznych książek. Obecnie postanowiła wkroczyć w świat tabletów. Kobo Vox jest oparty na systemie Android, a jego cena i gabaryty stawiają go w roli rywala Kindle'a Fire firmy Amazon.

Kobo Vox
Kobo Vox działa w oparciu o pełny system Android 2.3 i tak jak Kindle Fire oraz Nook Color firmy Barnes & Noble nie jest jedynie czytnikiem e-booków, a w pełni multimedialnym urządzeniem. Oferuje też wszystkie inne funkcje tabletów takie jak przeglądanie internetu i korzystanie w poczty e-mail.

Producent mówi, że Kobo Vox to pierwszy w świecie społecznościowy czytnik e-booków. Jest podobno mocno zintegrowany z Facebookiem oraz usługą społecznościową Kobo Pulse, która pozwala na dzielenie się swoimi lekturami. Oprócz tego ma dostęp do tysięcy aplikacji z Android Market.

Zobacz również:

  • Rakuten Kobo Elipsa 2E to coś więcej niż tylko czytnik. Co potrafi i gdzie kupić?

Kobo Vox ma 7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1024 na 800 pikseli (Kindle Fire - 1024 x 600). Producent podaje, że wyświetlacz ma bardzo duży kąt wiedzenia i jest zoptymalizowany do czytania w słońcu.

Wszytko to brzmi bardzo dobrze, a cena urządzenia jest niska. Podobnie jak Kindle Fire ma ono kosztować 199 dolarów. Zobaczymy, czy Kobo Vox faktycznie odniesie sukces. W Polsce raczej nie pojawi się na półkach sklepowych (przynajmniej na razie), ale w grę wchodzi zamówienie go przez internet. Sprzedaż rozpocznie się w listopadzie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: