Kod systemu iOS7 pokazuje, że Apple nadal będzie współpracować z Samsungiem

Programiści z całego świata analizują kod siódmej wersji systemu iOS dla urządzeń mobilnych Apple. Z zapisanych w nim danych wyciągają wnioski na temat nowego układu A7, który rzekomo ma napędzać najnowszego iPhone’a. Wygląda na to, że wbrew plotkom amerykańska firma nie zrezygnuje z Samsunga, który do tej pory był dostawcą chipów używanych w procesorach.

Informacja na temat odniesień w kodzie do nowego układu, który ma zostać zastosowany w najnowszym modelu telefonu iPhone, pojawiły się w serwisie 9to5mac.com. Portal opisał znalezisko dewelopera Nicka Frey’a, który już wcześniej natrafił na zapis sugerujący, że w kolejnej generacji iPada Mini pojawi się znany już układ A6. Wedle nowych informacji kod systemu wskazuje też na to, że Apple pracuje nad nową wersją układu oznaczonej A7.

W systemie plików nowej wersji iOS znalazło się odniesienie do układu oznaczonego s5l8960x, który może być właśnie nowym procesorem A7 - poprzednie A6 i A6X mają bowiem oznaczenia s5l8950x oraz s5l8955x. Co ciekawe, dalsza analiza kodu wykonana przez programistów wykazuje, że po raz kolejny Apple wykorzysta w swoich iPhone’ach podespoły Samsunga. Wedle plotek miał w tym roku zmienić dostawcę na TSMC, ale najwidoczniej okazały sie one nieprawdziwe. Oczywiście z oficjalnym potwierdzeniem tych informacji musimy poczekać do premiery nowego telefonu Apple.

Zobacz również:

  • Recenzja: Test iOS 15 - jedna z najgorszych aktualizacji dla polskich użytkowników?
  • Jaki model iPhone'a wybrać w 2021/2022 roku? [PORADNIK]
  • Samsung Galaxy Z Fold3 - testujemy aparat pod wyświetlaczem

Apple i Samsung do tej pory ściśle współpracowały ze sobą. Koreańczycy są bardzo istotnym dostawcą podzespołów dla amerykańskiej firmy. Nie przeszkadza to jednak obu firmom spotykać się co i rusz na sali sądowej, gdzie rozstrzygane są spory o naruszanie patentów.

źródło: 9to5mac.com