Koda AM911

Zestaw kody to jeden z lepszych zestawów niedrogich kolumn 5.1, jaki można kupić w polskich sklepach.

Zestaw kody to jeden z lepszych zestawów niedrogich kolumn 5.1, jaki można kupić w polskich sklepach.

Kosztuje grosze, nawet w porównaniu z podobnymi modelami przeznaczonymi do połączenia z komputerem. Co ciekawe, AM911 zaskakuje designem, funkcjonalnością i jakością wykonania. Na pudełku było zaznaczone, że komplet, który otrzymaliśmy, ma czarne obudowy. Po rozpakowaniu zestawu okazało się, że subwoofer rzeczywiście jest czarny, jednak pięć identycznych kolumienek satelitarnych ma obudowy w kolorze grafitowym ze srebrnymi efektownymi maskownicami. Te ostatnie dodają systemowi dużo uroku, bowiem po ich zdjęciu okazuje się, że kolumny wyposażono w mało atrakcyjnie wyglądające przetworniki wysoko- i średniotonowy.

Subwoofer ma głośnik zamontowany na bocznej ściance, jednak jest to obudowa bas refleks z dziurą tunelu ziejącą na przodzie basowca. Zaskoczeniem jest panel gniazd subwoofera. Okazuje się, że zamontowano w nim 6 końcówek mocy dla konfiguracji 5.1. Wystarczy więc podłączyć do niego DVD z dekoderami i już mamy kompletny zestaw kina domowego. Opisywane obok DVD Kody nie powstało jak widać ot tak sobie, ponieważ pasuje do niedrogiego zestawu kolumn jak ulał. Dystrybutor sprzedaje zresztą taki komplet i jest on pod względem ceny i jakości trudny do pobicia przez konkurentów. Subwoofer ma na przodzie włącznik zasilania, pokrętło głośności (dla wszystkich kolumn) oraz indywidualny regulator natężenia basu.

Mimo niskiej mocy nominalnej wzmacniacza - 5 x 6 W/1 x 25 W, zestaw może nagłośnić pomieszczenia o powierzchni ok. 30 m<sup>2</sup>. Jakość brzmienia całkowicie nie pasuje do dumpingowej ceny. Jest naprawdę dobra, co każe z niedowierzaniem spoglądać na cenę zestawu. Dźwięk wydobywający się z płaskich satelit ma dużą masę i głębię. Soprany są przy tym czyste i dźwięczne. Subwoofer nie zapewnia możliwości zejścia w niskie rejony, nie gwarantuje również podmuchów basowych. Znakomicie jednak dopełnia brzmienia satelit w zakresie niskiej średnicy i wyższego zakresu basowego.

Informacje

Typ zestaw głośników 5.1

Cena zestawu z DVD-631C 1399 zł

Dystrybutor Polpak Poland,http://www.polpak.com.pl

Funkcje subwoofer z wbudowanym wzmacniaczem 5.1, regulacja głośności

Złącza plastikowe sprężynki