Koda DRA-610 v.2

Odtwarzacz DVD i amplituner w jednym, o ciekawej stylistyce i w atrakcyjnej cenie.

Odtwarzacz DVD i amplituner w jednym, o ciekawej stylistyce i w atrakcyjnej cenie.

Pierwszy zintegrowany w jednej obudowie amplituner i odtwarzacz DVD Kody pozwolił tej marce na zdobycie ogromnej popularności na polskim rynku. Prezentujemy drugą wersję tego urządzenia, która z pewnością powtórzy sukces poprzedniej. Następca DRA-610 różni się od niego diametralnie. Po pierwsze, producent całkowicie odszedł od przestarzałej stylistyki i od razu przeszedł na poziom najmodniejszych obecnie kształtów. Koda zyskała płaską obudowę różniącą się tylko szczegółami od tej, którą mają amplitunery i odtwarzacze Panasonica serii XR-10.

Przód musiał mieć szklanopodobne wstawki - to już w dzisiejszych modelach standard. Srebrna obudowa jest efektowna, klawisze sterowania podstawowymi funkcjami są umieszczone w załamaniu krawędzi górnej pokrywy obudowy. Poszczególne funkcje można uaktywniać z pilota lub dużego pokrętła, które jest najbardziej charakterystycznym elementem urządzenia. Wyposażenie amplitunera jest dobre, chociaż liczyliśmy na obecność dekodera DTS. Niestety jest tylko układ DD 5.1 i stosunkowo mało przydatny HDCD. Zastosowanie tego ostatniego ma jednak znaczenie o tyle, że przetwornik ten odgrywa ważną rolę w ścieżce przekazu sygnału audio. Koda nie ma jednak dekodera Dolby Pro Logic II. Szkoda, bo działa on znakomicie przy tworzeniu dźwięku otaczającego ze źródeł analogowych. Ostatnie, co można wytknąć, to brak wejścia na aktywny subwoofer. Niestety trzeba będzie zastosować wariant pasywny, zresztą odpowiednia końcówka mocy znajduje się na wyposażeniu amerykańskiego "piecyka".

Srebrny i szeroki. Kolorowe strefy klawiszy pozwalają na łatwiejszą jego obsługę. Lepszy standard wykonania niż u poprzednika.

Srebrny i szeroki. Kolorowe strefy klawiszy pozwalają na łatwiejszą jego obsługę. Lepszy standard wykonania niż u poprzednika.

Koda nokautuje konkurencję w podobnej cenie, jeśli chodzi o układy wideo i dostępne standardy wyjść wizyjnych. Trzeba podkreślić, że oprócz złącza Scart jest dostępne komponentowe. Dwa wyjścia cyfrowe audio (optyczne i elektryczne) załatwiają sprawę podłączenia dodatkowych źródeł zewnętrznych. Egzotyką są dwa wejścia mikrofonowe z pokrętłami głośności oraz efektu echa. To ukłon w stronę miłośników karaoke. Brzmienie jest jasne, toteż warto postarać się o dobry subwoofer, który wypełni dolny zakres pasma i zrównoważy tendencję do lekkiego grania. Scena dźwiękowa swoją szerokością w pełni zadowala, nie ma tu spektakularnego znikania kolumn z pokoju, ale obszerne pola dźwiękowe amplituner jest w stanie wytworzyć. Końcówki mocy są na tyle wydajne, że nie mają problemów z nagłośnieniem pomieszczeń do ok. 20 m<sup>2</sup>.

Informacje

Typ amplituner z DVD

Cena 1799 zł

Dystrybutor Polpak Poland,http://www.polpak.com.pl

Wymiary 38,5 x 7,6 x 43 cm

Waga 4,2 kg

Funkcje DD 5.1, equalizer, HDCD, zoom, karaoke, tuner radiowy, multiregion (odtwarza płyty z wszystkich regionów), MP3

Złącza 2 wejścia analogowe RCA, wyjścia cyfrowe audio (optyczne i elektryczne), wyjście wideo komponentowe, kompozyt, Euroscart (z RGB), S-Video, 2 wejścia wideo kompozytowe