Koda DVD-638B

Po megaprzeboju Kody - DVD-631C - pojawił się kolejny udany model odtwarzacza DVD tej firmy.

Po megaprzeboju Kody - DVD-631C - pojawił się kolejny udany model odtwarzacza DVD tej firmy.

Koda DVD-638B

Nowy model ma dość łatwy sposób na zdobycie sobie popularności - jeśli producent nie popełnił jakiegoś znaczącego błędu, sukces gwarantowany. Koda popracowała nad stylistyką i chociaż do jakości użytych materiałów można mieć zastrzeżenia (zwłaszcza do wykonania klawiszy), to już do wyglądu nie mamy uwag. Model jest płaski, ma lustrzany pasek plastiku biegnący prawie przez całą szerokość przedniej ścianki. Jedno ulepszenie jest widoczne w pierwszym dniu użytkowania nowego DVD. W "starej" Kodzie irytowała niemożność wyłączenia urządzenia pilotem zdalnego sterowania. Tu odtwarzacz można "uśpić" pilotem, co więcej potrafi się samoczynnie wyłączyć po dłuższym czasie nieużywania. Egzotyczne wyposażenie w postaci podwójnych wejść słuchawkowych z mikrofonami to prezent odziedziczony po odbiorcach azjatyckich, dla których DVD bez funkcji karaoke jest bezwartościowe.

Koda DVD-638B

Materiały przeciętnej jakości, ale rozlokowanie klawiszy poprawne. Dobrze leży w dłoni, lecz co do trwałości gumowych guzików mamy pewne obawy.

Przebogate wyposażenie na szczęście pozostało - wbudowane dekodery DD, DTS, HDCD, wyjście komponentowe, Scart z RGB oraz podwójne wyjścia cyfrowe to wszystko, czego potrzeba nawet wymagającemu kinomanowi. Wewnętrzne komponenty zostały zmienione. Nowa jest sekcja wizyjna odpowiadająca za generowanie obrazu. Zmiany są widoczne i nie są to bynajmniej modyfikacje wyłącznie na plus. Nadal po wyemitowaniu sygnału do projektora (lub odpowiedniego telewizora) złączami komponentowymi uzyskujemy obraz o bardzo dobrej ostrości, naturalnej reprodukcji barw. Dostrzega się jednak pewne minusy modyfikacji. Po pierwsze, pojawia się więcej szumów. Jest to szczególnie widoczne przy transmisji Scartem (z RGB). Słabsze niż w 631C mamy też dalsze plany. Nie są tak szczegółowe i wyraźne jak u poprzednika. Są jednak i plusy - lepsza głębia czerni, której poziom można dostosować do swoich potrzeb, oraz wyższy niż poprzednio kontrast. Dźwięk uzyskany na złączach analogowych budzi mieszane uczucia. Jest nienatarczywy i poprawnie zrównoważony, jednak cechuje go szczupłość najniższego basu. Lepsze efekty uzyskamy, podłączając sprzęt drogą cyfrową. Wewnętrzne przetworniki sprawdzą się w tańszych konfiguracjach, jednak w przypadku korzystania ze średniej kasy amplitunera scalaki dekodujące ścieżki audio we wzmacniaczu okazują się lepsze.

Informacja

Typ odtwarzacz DVD

Cena 699 zł

Dystrybutor Polpak Poland,http://www.polpak.com.pl

Wymiary 43 x 5,5 x 30 cm

Waga 4 kg

Funkcje zoom, symulacja dźwięku przestrzennego, odtwarzanie MP3, JPEG, karaoke, dekodery DD 5.1, DTS, HDCD, regulacja głośności, equalizer, brak blokady regionalnej, zaawansowana konfiguracja dekoderów

Złącza Euroscart, kompozyt, S-Video, komponent, analogowe wyjście audio (cinch), analogowe wyjście 5.1, cyfrowe wyjście audio (elektryczne i optyczne), 2 wejścia mikrofonowe