Koda DVD-638B

DVD-638B już prezentowaliśmy, lecz tym razem pod tym samym symbolem kryje się całkowicie odmienna konstrukcja.

DVD-638B już prezentowaliśmy, lecz tym razem pod tym samym symbolem kryje się całkowicie odmienna konstrukcja.

Koda DVD-638B

Nowa wersja Kody DVD-638B będzie wielkim przebojem rynkowym. Dlaczego? Urządzenie to ma zaskakującą liczbę zalet, od pełnego wyposażenia odtwarzacza zaczynając. Sekcja wideo zadowoli każdego, nawet wymagających kinomanów (takich, którzy gotowi są zapłacić za DVD kilka tysięcy zł). Sygnał wizyjny można wyprowadzić na wiele sposobów. Jednym z nich jest skorzystanie z, do niedawna niespotykanego w odtwarzaczach DVD, gniazda komputerowego VGA oferującego progresywny sygnał wideo, np. dla projektora czy monitora komputerowego. Jeśli wyświetlacz nie ma takiego gniazda, to sygnał bez przeplotu może popłynąć przewodem komponentowym. Oczywiście na tylnym panelu odtwarzacza nie zabrakło gniazd Euroscart, S-Video i kompozytowego. Jakość obrazu na złączu VGA i komponentowym jest wyśmienita. Polecamy złącza

Koda DVD-638B

Pilot - z poprawnym rozplanowaniem klawiszy, lecz niestety wykonany ze słabych jakościowo materiałów.

komputerowe, które daje nieco ostrzejszy obraz. Sekcja audio też mile zaskakuje. Jest tu komplet dekoderów - DD, DTS oraz Dolby Pro Logic II. Ponieważ odtwarzacz dysponuje pełnym zestawem wyjść analogowych 5.1, wystarczy do DVD Kody podłączyć komplet aktywnych kolumn i w ten sposób bez konieczności zakupu amplitunera można zostać posiadaczem pełnego zestawu kina domowego. Ale dekodery to nie wszystko. Najważniejsza jest jakość brzmienia. Tu kolejne miłe zaskoczenie. Zarówno przy wykorzystaniu wbudowanych dekoderów, jak i wyprowadzeniu sygnału drogą cyfrową, brzmienie jak na tę klasę jest wręcz zjawiskowe. Pasmo jest wspaniale wyrównane, zakres tonów średnich jest mocno zaakcentowany, soprany są klarowne, a bas obfity, lecz dynamiczny. Scena dźwiękowa jest rewelacyjna - szczelnie otacza słuchacza dźwiękiem (nawet przy odsłuchu stereofonicznym). Jednym minusem urządzenia jest to, że nie da się przestawić w tryb uśpienia pilotem. Niestety, aby je wyłączyć, należy wcisnąć mechaniczny klawisz na przedniej ściance. Panel frontowy wykonano z aluminium i znajduje się na nim tylko 5 niewielkich przycisków, które współtworzą ładną, przyjemna dla oka bryłę. Na zakończenie cecha, która może się okazać gwoździem do trumny dla konkurencji - odtwarzacz nie ma blokady regionalnej.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 650 zł

Dystrybutor Polpak Polandhttp://www.polpak.com.pl

Wymiary 42 x 4,8 x 25,5 cm

Waga 4,0 kg

Funkcje zoom, symulacja dźwięku przestrzennego, odtwarzanie MP3, JPEG, dekodery DD 5.1, DTS, DPL II, regulacja głośności, equalizer, brak blokady regionalnej, zaawansowana konfiguracja dekoderów, progresywne skanowanie, menu w jęz. polskim

Złącza Euroscart (z RGB), kompozyt, S-Video, komponent, VGA, analogowe wyjście 5.1, cyfrowe wyjście audio (elektryczne i optyczne)

Dlaczego

Bajecznie bogate wyposażenie. Jakość obrazu i dźwięku na wysokim poziomie. A do tego "dumpingowa" cena i brak blokady regionalnej.