Koda DVD504-D

Niedrogi Odtwarzacz DVD, który czyta tak że wszystkie rodzaje filmów w formatach DivX i Xvid.

Niedrogi Odtwarzacz DVD, który czyta tak że wszystkie rodzaje filmów w formatach DivX i Xvid.

Koda DVD504-D

Pierwszym wprowadzonym na nasz rynek odtwarzaczem DVD/DivX Kody był testowany przez nas model DVD700 (3/2005). Urządzenie to, choć miało większe możliwości niż modele konkurencji (np. odtwarzanie DVD-Audio), przeznaczone było dla użytkowników gotowych wydać na odtwarzacz przynajmniej 700 zł. W ofercie Kody brakowało tańszych modeli zdolnych do konkurowania z supermarketowymi przebojami Manty czy Wiwy. Do naszych testów trafił DVD504-D, który ma tę lukę wypełnić. Jest to jeden najnowocześniejszych odtwarzaczy DVD/DivX na rynku, w którym zastosowano najnowszy procesor MTK1389. Co daje ten układ? Jedną z jego najistotniejszych innowacji jest obsługa filmów zakodowanych z użyciem funkcji optymalizujących kompresję i jakość obrazu (GMC i Q-Pel). W urządzeniu sprzętowo dekodowane są DivX Pro, DivX 3.x, 4.x, 5.x oraz Xvid. DVD504-D wyświetla również zdjęcia cyfrowe JPG i odtwarza pliki muzyczne MP3 i WMA. Przy odtwarzaniu filmów DivX model Kody poprawnie wyświetla polskie napisy z plików .txt. Czcionki z ogonkami prezentowane są bezbłędnie. Napęd pracuje cicho i szybko, akceptując nagrywalne płyty DVD dowolnego formatu (z wyjątkiem DVD-RAM).

Koda DVD504-D

Estetycznie wykonany z tworzyw dobrej jakości. Właściwie rozmieszczone klawisze.

W testach korzystaliśmy z najnowszego dostępnego oprogramowania w wersji 1.0 - dystrybutor obiecuje jednak wprowadzenie kolejnych. Na pewno się to przyda, bo napisy w odtwarzaczu Kody prezentowane są zbyt małą czcionką. Przydałby się także półprzeźroczysty podlew odróżniający czcionkę od tła. Brakuje również regulowania miejsca prezentacji napisów na ekranie. Jeśli zaś chodzi o odtwarzanie DVD-Video, to model Kody sprawuje się bardzo dobrze. Sygnał wideo uzyskany z wyjść komponentowego z progresywnym skanowaniem i Euroscart (z RGB) cechuje dobra równowaga barwowa. Wizja jest stabilna, kontury obiektów nie zlewają się ze sobą. Także ostrość i detaliczność poszczególnych planów, jak na sprzęt w tym zakresie cenowym, są bardzo dobre.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD/DivX

Cena 449 zł

Dystrybutor Polpak Polandhttp://www.polpak.com.pl

Wymiary 43 x 5 x 25 cm

Waga 3,2 kg

Funkcje zoom, symulacja dźwięku przestrzennego, odtwarzanie MP3, JPEG, DivX (obsługa napisów .txt), brak blokady regionalnej, progresywne skanowanie, menu w jęz. polskim

Złącza kompozyt, S-Video, komponent, Euroscart (z RGB), wyjście cyfrowe audio (optyczne i elektryczne), analogowe stereo RCA

Główni rywale

Manta 007 Emperor2 299 zł

Dobra jakość obrazu na wyjściu komponentowym. Słabsza czerń i ostrość za pośrednictwem Euroscart. Dobre odtwarzanie DivX (z wyjątkiem filmów kodowanych Q-Pel i GMC). Brak progresywnego skanowania.

Koda DVD700 699 zł

Dobra jakość obrazu, poprawne odtwarzanie plików DivX z polskimi napisami. Świetne brzmienie nagrań DVD-Audio.

Dlaczego

Wyposażony w najnowszy, wydajny procesor MediaTek obsługujący pełną gamę plików DivX i Xvid. Dobra jakość obrazu i dźwięku, polskie napisy wyświetlane poprawnie.