Kodak Playfull - wodoszczelna kamera HD

Firma Kodak wprowadziła do sprzedaży nową kamerę cyfrową Playfull, która poza możliwością nagrywania filmów HD może się również pochwalić wodoszczelną obudową.

Kodak Playfull to urządzenie, które powinno przypaść do gustu osobom zainteresowanym możliwością nagrywania filmów pod wodą. Wedle słów producenta kamera bez problemu powinna bowiem wytrzymać przez (maksymalnie) dwie godziny zanurzenie do głębokości 3 metrów.

Nowość z wyglądu przypomina zwykły odtwarzacz multimedialny. Z jednej strony jej obudowy wyprowadzono obiektyw, natomiast z drugiej umieszczono 2-calowy wyświetlacz LCD (ponad 112 tys. pikseli) oraz przyciski funkcyjne.

Zobacz również:

  • Oto efekt współpracy Oppo i Kodak. Wygląda rewelacyjnie!

We wnętrzu kamery zainstalowano sensor CMOS pozwalający na nagrywanie filmów w rozdzielczości 720p oraz pamięć flash o pojemności 18 MB, którą można rozbudować poprzez karty formatu SD/SDHC.

Warto dodać, że urządzenie komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB oraz poza wodoszczelnością cechuje się również dużą odpornością pozwalającą mu wytrzymać upadek z wysokości 1,5 metra.

Kamera Kodak Playfull dostępna jest w wersji białej (100 USD) oraz czarnej (120 USD) wyposażonej w 4-gigabajtową kartę SDHC.