Kodak: cyfrowa ramka OLED z WiFi za jedyne...1000 USD!

Firma Kodak zaprezentowała pierwszą na świecie cyfrową ramkę wyposażoną w technologię OLED oraz moduł WiFi. Urządzenie wyróżnia się również wysoką ceną sięgającą...1000 USD!

O nowej cyfrowej ramce Kodaka informowaliśmy już miesiąc temu (czytaj: "Kodak szykuje cyfrową ramkę OLED"). Urządzenie, w odróżnieniu od produktów konkurencji, dysponuje 7,6-calowym ekranem, który wykonano w technologii OLED (Organic Light Emitting Diode).

Kodak: cyfrowa ramka OLED z WiFi za jedyne...1000 USD!

Nowa cyfrowa ramka OLED Kodaka

Potrafi ono wyświetlić obraz w rozdzielczości 800 x 480 pikseli, który cechuje się wysokim kontrastem 30 000:1 oraz dużymi kątami widzenia bliskimi 180 stopni (obraz praktycznie jest zawsze dobrze widoczny). Pliki graficzne można przechowywać na wbudowanej pamięci flash o pojemności 2 GB lub dostarczyć na kartach pamięci, pendrivie lub drogą bezprzewodową (wbudowany moduł WiFi). Warto też wspomnieć, że o jakość wyświetlanych zdjęć dbają technologie Kodak Perfect Touch oraz Kodak Image Science.

Urządzenie powinno trafić do sprzedaży w listopadzie. Niestety jej cena została ustalona na poziomie, bagatela, 1000 dolarów.

Czytaj też: "7-calowa ramka na zdjęcia od Easy Touch" i "Dwie dotykowe ramki cyfrowe Kodaka".