Kodak odczuwa pierwsze skutki kryzysu

Firma Kodak ogłosiła właśnie, że jej sytuacja finansowa wygląda teraz nieco bardziej pesymistycznie niż pierwotnie zakładano. Wszystko to przez kryzys ekonomiczny z jakim aktualnie zmaga się światowa gospodarka.

Przedstawiciele firmy Kodak poinformowali inwestorów, że spółka osiągnie w najbliższych miesiącach niższe zyski niż pierwotnie zakładano. Jednocześnie, znany producent aparatów fotograficznych, nie zamierza zwalniać swoich pracowników. Spowolnieniu ulegną natomiast inwestycje. W przyszłym roku podwyżek nie otrzymają również pracownicy na stanowiskach kierowniczych.

"W ostatnich tygodniach zaobserwowaliśmy znaczący spadek sprzedaży, co spowodowane jest aktualnym kryzysem ekonomicznym. Pogorszenie widać na wielu rynkach co negatywnie wpływa na konsumentów. W efekcie nie chcą oni wydawać zbyt wielu pieniędzy na konsumpcję."

Zobacz również:

  • 108 tysięcy przychodu za wydarzenie online! Płatne webinary królują na rynku pracy

Jak widać Kodak nie zamierza na razie pozbywać się swoich pracowników. Ciekawe jednak czy ograniczenie inwestycji nie wpłynie negatywnie na sytuację firmy w dłuższym okresie czasu. Zwłaszcza w tak trudnych warunkach kryzysu ekonomicznego.