Kodak szykuje cyfrową ramkę OLED

Firma Kodak zamierza wprowadzić na rynek nową cyfrową ramkę dysponującą 7,6-calowym wyświetlaczem. Co ciekawe, ekran wykonany zostanie w technologii OLED.

Cyfrowe ramki cieszą coraz większą popularnością. Klienci mają możliwość wyboru pomiędzy modelami różniącymi się przekątna ekranu (dostępne są nawet 32-calowe urządzenia), oferowaną rozdzielczością oraz funkcjonalnością (niektóre oferują np. wbudowany moduł WiFi). Firma Kodak postanowiła im jednakże zaoferować coś więcej - zamierza wprowadzić na rynek ramkę, która - w odróżnieniu od produktów konkurencji - będzie się mogła pochwalić 7,6-calowym ekranem wykonanym w technologii OLED (jego producentem będzie tajwańska firma Chi Mei Optoelectronics).

Rozwiązanie to niesie za sobą oczywiste korzyści, takie jak oszczędność energii (panele wykonane w "organicznej" technologii cechują się niewielkim poborem mocy) oraz lepsza jakość wyświetlanego obrazu. Niestety jest też pewien minus - zastosowanie technologii OLED to również znaczny wzrost kosztów produkcji. Biorąc to pod uwagę można założyć, że nowe urządzenie będzie się cieszyło ograniczonym zainteresowaniem - na jego zakup zdecydują się raczej wyłącznie osoby dysponujące zasobnym portfelem.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: