Kodak szykuje się do premiery...smartfonów i tabletów

Za kilka miesięcy na rynku zagoszczą smartfony i tablety sygnowane marką Kodak.

Na początku stycznia 2015 roku odbędą się targi CES (Pokaz elektroniki użytkowej), które są największą tego typu imprezą na świecie. O tym czego możemy po nich oczekiwać niedawno pisaliśmy. Dzisiaj pojawiły się jednak kolejne bardzo interesujące doniesienia na ten temat. Dotyczą one znanej dla każdego amatora fotografii firmy Kodak, która rok temu z ledwością uniknęła bankructwa. Wynika z nich, że szykuje się ona do wejścia na zupełnie nowy rynek: smartfonów i tabletów.

Niestety obecnie nic nie wiemy na temat tych urządzeń poza tym, że mają korzystać z "ostatniej wersji Androida". Oliver Schulte, prezes firmy Bullitt Mobile (znana z produkcji ekstremalnie wytrzymałych smartfonów CAT), która zająć ma się ich produkcją zapowiedział jeszcze, że powinniśmy oczekiwać sprzętu bardzo wysokiej klasy, który w odróżnieniu od podobnych produktów konkurencji będzie znacznie mniej skomplikowany a więc tym samym przyjaźniejszy w użytkowaniu. Ponadto wspomniał o stylowym designie oraz ogromnym nacisku na zapewnienie jak największych możliwości fotograficznych, co oznacza, że być może pojawi się konkurencja dla smartfonów Microsoftu (dawniej Nokii) korzystających z technologii PureVideo.

Pierwsze smartfony, tablety oraz sieciowe kamery (o takim produkcie również wspomniał Schulte) Kodaka trafić mają na rynek w drugiej połowie 2015 roku.

AKTUALIZACJA

Zgodnie z zapowiedziami firma Kodak zaprezentowała swój pierwszy smarrfon. Urządzenie nosi oznaczenie Kodak IM5, natomiast jogo specyfikacja przedstawia się następująco:

- 5-calowy wyświetlacz 720p

- 8-rdzeniowy układ taktowany zegarem 1,7 GHz (prawdopodobnie MediaTek MT6592)

- aparat 13 MP

- aparat 5 MP

- 1 GB RAM

- 8 GB flash (plus micro SD do 32 GB)

- system Android 4.4 KitKat (będzie aktualizacja do Androida 5.0 Lollipop)

Kodak szykuje się do premiery...smartfonów i tabletów

Kodak IM5

Co z możliwościami fotograficznymi? Usłyszeliśmy o:

- bardzo dobrej jakości zdjęciach w słabych warunkach oświetleniowych

- aplikacji pozwalającej na szybką edycję zdjęć, udostępnienie ich znajomym, lub wydrukowanie (zapewniona kompatybilność z "domowymi drukarkami")

Kodak IM5 trafi do sprzedaży w marcu w cenie 229 euro.

Aktualizacja: 06 stycznia 2015 21:43

Tekst uzupełniono informacjami na temat pierwszego smartfona Kodaka