Kodak usuwa ziarno

Podczas odbywającej się w Nowym Jorku konferencji Macworld Creative Pro firma Kodak zaprezentowała plug-in do Photoshopa oraz Photoshop Elements, pozwalający na redukcję ziarnistości obrazów bez utraty ich jakości.

Plug-in nosi nazwę Digital GEM. Użytkownicy Photoshopa oraz Photoshop Elements mogą za jego pomocą dokonywać regulacji poziomu szumu i ziarnistości edytowanego obrazu. Zdaniem Kodaka, Digital GEM pozwala na redukcję szumów i ziarna zarówno w obszarach światła, jak i w cieniach.

Plug-in pozwala również na uzyskanie efektu soft-focus, wyostrzanie, usuwanie artefaktów kompresji z obrazów w formacie JPEG oraz descreening podczas skanowania. Użytkownik może oczywiście zrezygnować z możliwości automatycznego doboru parametrów tych operacji i regulować je samodzielnie.

Digital GEM dostępny jest wyłącznie dla systemu Mac OS. Wtyczka działa z Photoshopem w wersji co najmniej 5.0 lub Photoshop Elements 1.0 lub 2.0. Cena plug-ina wynosi 79,95 USD. Dostępna jest także jego wersja demonstracyjna:

http://www.asf.com