Kodak z szybkim zoomem

EasyShare DX6490 to nowy cyfrowy aparat fotograficzny firmy Kodak. Wyposażono go w obiektyw z 10-krotnym zoomem optycznym, w którym zmiana ustawienia z wartości 1x do 10x trwa zaledwie ok. 2 sekund.

Kodak z szybkim zoomem

Producentem układu optycznego wykorzystanego w nowej cyfrówce Kodaka (będącego odpowiednikiem obiektywu o ogniskowej 38-380 mm w fotografii małoobrazkowej) jest firma Schneider-Kreuznach.

Model DX6490 został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 4 megapikseli. W aparacie zastosowano układ Kodak Color Science mający, zdaniem producenta, gwarantować wierne odwzorowanie kolorów.

Poza ustawieniami automatycznymi aparat umożliwia także pełną manualną kontrolę parametrów ekspozycji. Użytkownik może ręcznie regulować m.in. czas otwarcia migawki, korekcję oświetlenia, czułość, itp. Podgląd wykonywanych zdjęć możliwy jest zarówno za pomocą 2,2-calowego wyświetlacza LCD, jak i tradycyjnego wizjera optycznego.

Aparat sprzedawany jest wraz ze stacją dokującą, ułatwiającą ładowanie akumulatorków oraz komunikację z komputerem. Cena kompletu wynosi w USA ok. 500 USD.