Kodak zapowiada nowy aparat z dziesięciokrotnym zoomem

Kodak zaprezentował nowy cyfrowy aparat fotograficzny. EasyShare Z915 to kompaktowa konstrukcja, która zaoferuje użytkownikom między innymi matrycę o rozdzielczości 10 megapikseli, dziesięciokrotne powiększenie optyczne oraz system stabilizacji obrazu.

Cyfrowy aparat fotograficzny Kodak EasyShare Z915 to kompaktowa konstrukcja z matrycą o rozdzielczości 10 megapikseli. Urządzenie zasilanie dwiema bateriami AA oferuje użytkownikom dziesięciokrotne powiększenie optyczne, system stabilizacji obrazu oraz mechanizm automatycznego doboru parametrów Smart Capture, ułatwiający optymalne uwiecznienie sceny znajdującej się w polu widzenia obiektywu. Aparat dobiera między innymi wartość czułości ISO z przedziału od 64 do 1600. Udostępnia ponadto mechanizm wykrywania twarzy. Zapewnia także możliwość zapisywania filmów w rozdzielczości 640x480 z szybkością 30 klatek na sekundę.

Kodak zapowiada nowy aparat z dziesięciokrotnym zoomem

Kodak EasyShare Z915 będzie oferowany w czterech wersjach kolorystycznych

Do przechowywania zdjęć wykorzystywane są karty SD/SDHC. Podgląd fotografii jest realizowany w oparciu o ekran LCD o przekątnej 2,5 cala. Urządzenie będzie dostępne w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, szarej, niebieskiej i czerwonej.

Aparat trafi na sklepowe półki w kwietniu. Producent wycenił prezentowane urządzenie na około 200 USD.

Zobacz też: Ranking produktów PCWorld.pl - aparaty kompaktowe.