Kody od Allegro uzupełnia dedykowane aplikacje Allegro i Ceneo

Aplikacje od Grupy Allegro, czyli Allegro i Ceneo posiadają wbudowane skanery kodów kreskowych. Jednak używanie ich dwukrotnie jest niepotrzebną stratą czasu. Dlatego powstała aplikacja o nazwie Kody, która pozwoli sprawdzić wyniki wyszukiwania od razu w obu serwisach.


Skaner kodów

Za pomocą aparatu w telefonie można w prosty sposób skanować kody - w tym cieszące się niezbyt dużą popularnością czarno-białe, kwadratowe kody o nazwie QR. Jednak można za pomocą smartfona skanować też zwykłe kody kreskowe produktów znalezionych w sklepach. Pozwala to szybko sprawdzić cenę wybranego produktu w różnych miejscach sieci jeszcze przed zakupem. Aplikacja przeszukuje bazę zarówno serwisu aukcyjnego Allegro, jak i porównywarki cen sklepów internetowych Ceneo. W kilka chwil możemy się dowiedzieć, czy nie przepłacamy w sklepie za produkt.

Kody w różnych aplikacjach

Do tej pory funkcja skanowania kodów dostępna była w aplikacji mobilnej Allegro oraz Ceneo. Aplikacja Kody łączy technologię skanowania z tych dwóch aplikacji dodając do tego elementy zabawy i współzawodnictwa z innymi użytkownikami. Po zeskanowaniu i opisaniu każdego kodu kreskowego użytkownicy zbierają punkty i mogą awansować wyżej w rankingu. Wyniki dostępne są w rankingu na specjalnej stronie internetowej. Logowanie w aplikacji, co nie jest zaskoczeniem, odbywa się za pomocą loginu i hasła z serwisu Allegro. Na szczęście nie trzeba zakładać nowego konta, a swoimi zeskanowanymi kodami można podzielić się od razu w serwisie Facebook. Aplikację ściągniecie oczywiście ze sklepu Google Play. Za pomocą aplikacji można skanować także wspomniane na początku kody QR.