Kody paskowe na licencji open source

Barcode Writer in Pure Postscript to coraz bardziej znany projekt mający na celu stworzenie aplikacji generującej dowolną grafikę kodującą, w tym przede wszystkim kody paskowe w języku PostScript.

Kody paskowe na licencji open source
Barcode Writer in Pure Postscript, jak sama nazwa wskazuje wykorzystuje jedynie PostScript do generowania odpowiedniej grafiki. Z tego powodu aplikacja ta jest niezwykle uniwersalna (teoretycznie jest kompatybilna z każdym systemem operacyjnym i każdą drukarką fizyczną bądź wirtualną). Tak bezpośrednie wykorzystanie języka PostScript nie wymaga również implementowania wielu bibliotek graficznych, czy zestawów czcionek.

W tej chwili aplikacja wspiera w większości jednowymiarowe kody paskowe, lecz odnaleźć tu też można kodowanie dwuwymiarowe z wyróżnieniem symbolów. Wśród nich odnajdziemy: EAN-13, EAN-8, UPC-A, UPC-E, EAN-5 & EAN-2, ISBN (włączając w to ISBN-13), Code 128, Code 39, Code 93, Codabar, MSI, Plessey, PostNet, Royal Mail (RM4SCC), czy symbole FIM.

Twórcy są niezwykle otwarci na każdą nową propozycję, którą można zgłosić poprzez mail. Projekt jest zarazem wciąż rozwijany i usuwane są nawet najmniejsze błędy w oprogramowaniu. Aplikacja jest dystrybuowana na licencji MIT. Więcej informacji można odnależź na stronie projektu.