Kolczasty odtwarzacz audio

Programowych odtwarzaczy audio jest wiele, jednak kilka ciekawych funkcji sprawia, że warto wśród nich zwrócić uwagę na Cactus Jukebox - prosty odtwarzacz plików audio dostępny zarówno w wersji dla Linuksa, jak i Windows. Tym bardziej, że właśnie ukazała się jego nowa wersja, oznaczona numerem v0.3 rc1.

Cactus Jukebox to niezbyt skomplikowany odtwarzacz plików audio z modułem zarządzania playlistami oraz modułem odpowiedzialnym za synchronizację z urządzeniami przenośnymi.

Kolczasty odtwarzacz audio

Cactus Player

Aplikacja łączy w sobie cechy odtwarzacza oraz edytora baz danych utworów. Swoje utwory można organizować w kolekcje, w których możliwe jest wyszukiwanie według artysty, albumy czy tytułu, można też tworzyć zapisywalne playlisty, edytować tagi mp3 i w końcu odtwarzać wybrane przez nas utwory.

Program oferuje również wsparcie dla ID3v1 (odczyt/zapis) oraz ID3v2(odczyt). Jak zapowiadają twórcy Cactus Jukebox, wkrótce dodane zostanie również wsparcie dla formatów ogg, flac, wma, wav, opcja zapisu dla ID3v2, a także możliwość odtwarzania, ripowania, a nawet wypalania Audio CD.

Więcej informacji: http://cactus.hey-you-freaks.de