Kolejna Cywilizacja

Prezentacja Civilization: Call to Power II na targach E3.

Gdy kilkanaście lat temu powstała pierwsza część Civilization, chyba nikt nie spodziewał się, że zdobędzie ona tylu zwolenników i stanie się wyznacznikiem jakości w swojej klasie. Po sukcesie pierwszej wersji, autorzy przystąpili do zespołu Activision i postanowiło stworzyć nową wersję tej klasycznej strategii. Gra otrzymała nazwę Civilization: Call to Power i - podobnie jak wielka poprzedniczka - zawładnęła umysłami milionów graczy na całym świecie.

Programiści zachęceni sukcesem postanowili kontynuować cykl i zapewnić użytkownikom kolejną porcję wyśmienitej rozrywki. Sequel, oprócz rzymskiej cyfry II w tytule, zawiera wiele istotnych modyfikacji. Najważniejszą jest poszerzenie ram chronologicznych - zaczynamy około roku 4000 przed Chrystusem, by skończyć u progu XXIII wieku. Przez prawie 6300 lat będziemy obserwować rozwój wybranej przez nas cywilizacji i kierować wszystkimi jej działaniami. Kolejną zmianą jest wprowadzenie nowych narzędzi do zarządzania oraz zwiększenie liczby dostępnych opcji handlowych i dyplomatycznych. Według autorów te ostatnie mają odgrywać większą rolę niż poprzednio, a od ich umiejętnego wykorzystania zależy wynik gry. Ponadto usprawniono interfejs użytkownika oraz oprawę audiowizualną.

Activision zaprezentuje Civilization: Call to Power II publiczności na rozpoczynających się jutro targach E3. Rynkowa premiera gry prawdopodobnie odbędzie się na początku jesieni.


Zobacz również