Kolejna aktualizacja Windows 10 Technical Preview to nowe jądro systemu

Microsoft potwierdził oficjalnie, że kolejna aktualizacja Windows 10 Technical Preview zmieni jądro systemu. Z obecnego kernelu o numerze 6.4 "awansuje" do wersji 10.0. Co to oznacza w praktyce?

Niestety - nie wiadomo. Kompilacja o numerze 9888 ukaże się prawdopodobnie na początku przyszłego roku, a zaraz po niej - lub też równocześnie z nią - edycja Consumer Prevew, adresowana do użytkowników prywatnych i domowych, która już używać będzie nowego jądra. Skok w numeracji związany jest z ujednolicaniem systemu pod wszystkie możliwe urządzenia, jakie będą działać pod kontrolą Windows 10. Microsoft nazywa ten zabieg "OneCore". Nie podano jak na razie konkretnych informacji o zmianach czy ulepszeniach, jakie umożliwi serce systemu, więc przyjdzie nam jeszcze poczekać na informacje tego typu.

Kolejna aktualizacja Windows 10 Technical Preview to nowe jądro systemu

Wczoraj Microsoft poinformował za to o nowych rozwiązaniach w Windows Store. Dedykowane są one firmom, a konkretnie - kontrolowaniu pracowników używających kont firmowych. Za pomocą System Center Configuration Manager, Microsoft Intune albo usług MDM osoby odpowiedzialne za służbowy sprzęt będą mogły zdalnie aktualizować aplikacje, instalować je lub usuwać. Przy wydaniu wersji TP 9888 pokazane zostaną także inne nowe rozwiązania dedykowane użytkownikom biznesowym.