Kolejna aplikacja zyskuje wsparcie dla iOS 7. To lista to-do Clear

Clear to popularna aplikacja typu to-do na system iOS. Jej twórcy zapowiedzieli, że chociaż przygotują uaktualnienie wprowadzające zmiany w interfejsie aby lepiej współgrał z najnowszym iOS 7, to będzie ona wprowadzona jako osobny program do App Store. Klienci nie byli pocieszeni faktem, że będą musieli za aplikację zapłacić ponownie. Jej twórcy najwyraźniej ugięli się pod krytyką swojego pomysłu, bo aktualizacja dostępna jest jednak bezpłatnie.

Apple iOS 7 trafił na iPhone’y i iPady użytkowników z całego świata dwa tygodnie temu. To największa zmiana designu oprogramowania mobilnych urządzeń Apple od premiery pierwszego telefonu tej firmy sześć lat temu. Deweloperzy aplikacji po premierze oficjalnej wersji systemu zaczęli uaktualniać swoje aplikacje, aby zachowały spójność wizualną z oprogramowaniem Apple. Kolejnym takim programem jest popularna lista to-do o nazwie Clear.

Nowy Clear przystosowany do iOS 7 nie wprowadza zbyt wielu zmian i można nazwać je po prostu kosmetycznymi. Twórcy wbrew wcześniejszym zapowiedziom udostępnili aktualizację bezpłatnie dla wszystkich osób, które zdecydowały się kupić program za 0,99 dolara. Wprowadzona została do sklepu też druga wersja o nazwie Clear+. Ten program kosztuje już 4,99 dolara, na smartfonach wygląda identycznie jak w przypadku podstawowej wersji, ale posiada też interfejs przygotowany z myślą o tabletach iPad.

Kolejna aplikacja zyskuje wsparcie dla iOS 7. To lista to-do Clear
Zanim wszystkie popularne aplikacje zostaną zaktualizowane aby zachować spójność z nowym systemem mobilnym Apple, minie trochę czasu. Patrząc jednak na to, jak sprawnie twórcom aplikacji poszło wprowadzanie zmian w swoich produktach po premierze iPhone’a 5 o innych niż dotychczas proporcjach ekranu, można mieć nadzieję że dostosowanie aplikacji do iOS 7 również nie będzie trwało zbyt długo.

Zobacz również:

  • MacBook Pro 2021 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [28.10.2021]

Okazuje się, że jest na co czekać. Sam wygląd aplikacji to bowiem jedna sprawa. Obecnie w przypadku wielu niezaktualizowanych jeszcze aplikacji występuje problem związany z klawiaturą ekranową. Jeśli dany program korzysta ze starszego API, to wyświetlana jest jej starsza wersja z systemu iOS 6, co nieco burzy spójność całego systemu. Jeśli taki problem występuje w Waszych ulubionych aplikacjach, to warto zgłosić to deweloperom z prośbą o uaktualnienie programu aby był zgodny z iOS 7.

źródło: lifehacker.com