Kolejna beta DivX Player na Mac OS X

DivX Labs zaprezentował kolejną wersję beta multimedialnego odtwarzacza przeznaczonego dla systemu operacyjnego Mac OS X. Program jest wersją Universal Binary, co oznacza, że działa zarówno na maszynach wyposażonych w procesory Intel, jak i PowerPC.

Kolejna beta DivX Player na Mac OS X

Firma DivX chwali się, że stworzony przez nich kodek, dostępny dla systemów operacyjnych Windows i Mac OS X i konkurujący z dostarczanym przez koncern Apple programem QuickTime, oferuje znacznie lepszą metodę kompresji niż H.264, będący częścią QuickTime 7. Najnowsza wersja kodeka, DivX 6, jest dostępna dla komputerów Mac od grudnia zeszłego oku. Program DivX Player został stworzony, by można było oglądać filmy wideo przy pomocy kodeka DivX. Umożliwia odtwarzanie plików w formacie AVI, QuickTime, MPEG-4 i wiele innych. Program jest oczywiście darmowy.

Pierwsza wersja beta odtwarzacza DivX Player na system operacyjny Mac OS X została opublikowana w lutym. Najnowsza wersja została uzupełniona o funkcję "Desktop Dimmer", która służy do przyciemniania całego pulpitu oprócz okienka odtwarzacza. Ma to w założeniu znacznie zwiększyć przyjemność z oglądania filmów na komputerze. Wprowadzono wreszcie możliwość korzystania z techniki "przeciągnij i upuść", poprawiono obsługę klawiatury i kilka mniejszych błędów. Pierwsza wersja beta była dostępna w dwóch odrębnych wersjach - jednej na komputery z procesorami PowerPC i drugiej przystosowanej do maszyn z procesorami Intela. Obecna, druga wersja beta programu DivX Player jest wersją Universal Binary i działa tak samo na każdym komputerze wyprodukowanym przez koncern Apple. Jedynym warunkiem jest system operacyjny Mac OS X w wersji 10.3.9 lub nowszej.

Więcej szczegółów na stronie DivX Labs.