Kolejna beta DivXa

Firma DivXNetworks udostępniła kolejną wersję beta kodeków DivX - DivX Pro 5.1.1 Beta 2. Od poprzedniej edycji nowa różni się przede wszystkim kolejnym zwiększeniem wydajności kodeków oraz wyeliminowaniem kilku błędów.

O pierwszej "becie" nowego DivXa obszernie pisaliśmy kilka tygodni temu w tekście "Nowy, znacznie szybszy DivX" - http://www.pcworld.pl/news/60325.html . Wersja ta charakteryzuje się przede wszystkim wyraźnym wzrostem wydajności kodeka - przedstawiciele firmy zapewniają, że jest ona o 50% (a w niektórych zastosowaniach - nawet o 80%) szybsza od poprzedniej.

W udostępnionej właśnie nowej wersji, DivX Pro 5.1.1 Beta 2, dokonano kilku istotnych zmian: w trybie slow mode i slowest mode uzyskano wzrost wydajności (o około 5 - 10 %), poprawiono błędy związane z Psychovisual Encoder i DirectShow Encoder oraz z aplikacją do przechwytywania obrazów.

Podobnie jak w przypadku poprzedniej wersji, użytkownikom udostępniono działającą przez 15 dni wersję trial nowego kodeka. Posiadacze kodeka Divx Pro powinni zainstalować wersję Divx Beta do innego katalogu. W przeciwnym wypadku nadpisze ona wersję dotychczasową.

Nową bętę kodeków można pobrać z naszego serwisu FTP:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/2196/DivX.Pro.5.1.1.Beta.2.html


Zobacz również